USA to upadające mocarstwo?

Opublikowano: 17.10.2018 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 3702

Każde mocarstwo kiedyś upada, a liczne badania sugerują, że potęga Stanów Zjednoczonych chyli się ku końcowi. Dzieci i młodzież to przyszłość państwa, a amerykańska młodzież stała się leniwa, otyła, uzależniona od internetu, alkoholu i leków.

W najnowszym raporcie organizacji RAND wskazano, że wśród 18 tysięcy losowo wybranych uczestników ze wszystkich gałęzi sił zbrojnych, niemal 66% osób ma problem z nadwagą lub otyłością. Już w 2015 roku wskazano, że jedna trzecia młodych dorosłych jest zbyt otyła i nie nadaje się do służby wojskowej, czego konsekwencją są problemy ze znalezieniem nowych rekrutów.

USA zmagają się z prawdziwą epidemią otyłości. Głównym problemem jest tu niezdrowa żywność typu fast food, którą, według danych rządowych, opycha się co trzeci dorosły mieszkaniec Stanów Zjednoczonych, czyli około 85 milionów ludzi.

Inne badania, przeprowadzone przez naukowców z San Diego State University pokazują, że społeczeństwo jest uzależnione od internetu. W 2016 roku, przeciętny uczeń szkoły średniej poświęcał około 6 godzin dziennie na gry, serwisy społecznościowe i inne aktywności w sieci – to dwa razy więcej niż dekadę demu. Jednocześnie co trzeci nastolatek nie przeczytał ani jednej książki w ciągu 12 miesięcy od przeprowadzonego badania.

Najnowszy raport Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) alarmuje, że wśród mężczyzn w wieku 24-35 lat, nadużywanie leków wzrastało o ponad 25% każdego roku w latach 2014-2016, a w samym 2016 roku, niemal 50 na 100 tysięcy mężczyzn w tej samej grupie wiekowej zmarło z powodu nadużycia. Z kolei u kobiet w wieku 15-24 lat odnotowano coroczny wzrost nadużywania leków o 19% w latach 2014-2016.

Agencja CDC wskazuje, że w 2016 roku, choroba wątroby wynikająca z nadużywania alkoholu przyczyniła się do większej ilości zgonów wśród dorosłych w wieku 25-44 lat, niż HIV. Wśród mężczyzn i kobiet w wieku 25-34 lat, liczba zgonów spowodowanych chorobą lub marskością wątroby wzrastała odpowiednio o 11% i 8% rocznie na przestrzeni lat 2006-2016. Co więcej, samobójstwo jest drugą najczęstszą przyczyną śmierci wśród Amerykanów w wieku 15-24 lat i trzecią wśród ludzi w wieku 25-44 lat.

Biorąc pod uwagę, że dzieci i młodzież to przyszłość państwa, warto zastanowić się, jak będą wyglądać Stany Zjednoczone za 10 lub 20 lat. Tym bardziej, że problemy związane z otyłością, chorobami i uzależnieniami dosłownie wymykają się spod kontroli.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: EndOfTheAmericanDream.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. gajowy 17.10.2018 14:47

  Główna przyczyna tych problemów są nie Fast-Foody tylko – sprywatyzowanie troski o zdrowie publiczne i oddanie jej w zarządzanie koncernom faraceutycznym i chemiczno-spożywczym.
  Ci zainteresowani są robieniem interesów na populacji z oslabioną odpornością, spowolnionym metabolizmem i uzależnieniem od (patentowalnych) leków.

 2. Hassasin 17.10.2018 14:49

  No kurcze ! Załóżmy że jesteś członkiem handlowego plamienia Eskimosów, to kogo wolisz mieć po drugiej strony lady ? Mądrego czy głupiego ?

 3. mariusz 17.10.2018 15:10

  Lipoliza injekcyjna – usunięcie komórek tłuszczowych nie tyje się

 4. emigrant001 17.10.2018 17:47

  Do diagnozy wystarczy logika a nie raport idiokratów.

 5. lcoyote 18.10.2018 18:20

  No to SUPER, że USA upadnie, brawo. Ponoć choroby zwierząt “azjatycki pomór świń” – to zasługa Amerykańskich laboratoriów. Testowano też broń biologiczną na mieszkańcach Europy (Francja, Niemcy) i to też przez służby USA. A Polska włazi im w d****
  Tak DALEJ

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.