USA testują w Afryce broń mikrofalową do walki z dronami

Opublikowano: 22.12.2020 | Kategorie: Nauka i technika, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1371

Siły Powietrzne USA testują w Afryce system broni mikrofalowej o dużej mocy do zwalczania uzbrojonych dronów sterowanych przez terrorystów.

W kwietniu po raz pierwszy ogłoszono, że Siły Powietrzne przetestują nowy prototyp broni mikrofalowej niszczącej drony za granicą w ciągu okres 12 miesięcy. Aż do teraz nie informowano, gdzie do teraz będą prowadzone testy.

Richard Joseph, główny naukowiec Sił Powietrznych, został niedawno zacytowany przez „Breaking Defense”, mówiąc, że taktyczna jednostka ratownicza o dużej mocy mikrofalowej (THOR) jest testowana w „realnych warunkach” w Afryce.

„Niedawno wdrożyliśmy w Afryce system testowy do obrony baz… oparty na systemie mikrofalowym. Celem jest umożliwienie zakłócania i niszczenia działania dronów lub ich rojów” – powiedział niedawno Joseph w wywiadzie dla Mitchell Institute. „Został gruntownie przetestowany, działa zadziwiająco dobrze… Widziałem go w akcji i jest naprawdę imponujący”.

Biorąc pod uwagę wzrost liczby dronów i ich rojów we współczesnych polach walk w Afryce i na Bliskim Wschodzie, powiedział, że THOR jest najlepszym systemem do ochrony aktywów o dużej wartości. „Drony stają się coraz bardziej wszechobecne i mogą być używane jako broń mająca na celu wyrządzenie szkody naszym bazom wojskowym” – powiedział w kwietniu dyrektor ds. Energii z Laboratorium Badawczego Sił Powietrznych, dr Kelly Hammett.

Na podstawie: BreakingDefense.com
Źródło oryginalne: ZeroHedge.com
Źródło polskie: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Flibusta
Użytkownik
Flibusta

A dlaczego w Afryce? Czy Stany Zjednoczone nie mają swojej przestrzeni do testowania takich broni??? Jasne! Najlepiej śmiecić na cudzym podwórku!

kozik
Użytkownik
kozik

Jak się skieruje to-to w górę, to uwędzi drona, a jak w poziomie – to oddział pokona.
Można tym np. pokojowo usmażyć manifestację sprzeciwiającą się któremuś z filantropów NWO.