USA samowolnie instaluje w Korei Południowej tarczę antyrakietową

Opublikowano: 27.04.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 633

Tarcze antyrakietowe są często przyczyną niezgody mocarstw. Dzieje się tak dlatego, że zaburzają naturalną równowagę militarną, która umożliwia utrzymanie pokoju w regionie. Tak stało się w przypadku amerykańskiej instalacji antyrakietowej budowanej w Polsce i tak samo odebrano nagłą decyzję USA aby samowolnie rozmieścić na terenie Korei Południowej, system zdolny do zestrzeliwania wszystkich rakiet balistycznych w promieniu kilkuset kilometrów.

Montowany system to THAAD (od ang. Terminal High Altitude Area Defense). Jest to jeden z elementów amerykańskiego programu antyrakietowego składający się z mobilnych wyrzutni i instalacji radarowych zdolnych do monitorowania obszaru w promieniu 1000 kilometrów. Antyrakiety systemu THAAD są naprowadzane za jego pomocą i podążają za zbliżającym się pociskiem średniego zasięgu, aż do ostatecznego zniszczenia go za pomocą trafienia w cel podczas ostatnie fazy lotu pocisku balistycznego, ale jeszcze na dużej wysokości.

Mieszkańcy okolic gdzie będą rozmieszczone elementy systemu THAAD nie są wcale zachwyceni tym, że jednocześnie stali się celem dla północnokoreańskich rakiet. Pojawiły się nawet protesty, a niektórzy ważni południowokoreańscy politycy, ruch Amerykanów komentowali publicznie jako bardzo nieodpowiedni.

Trudno tego dyktatu USA nie odbierać jako dowodu na to jak poważny jest obecnie kryzys koreański. Wojna może wybuchnąć w każdym momencie, bo jest to czas na atak dla Kim Dzong Una. Dopóki nie skończy się koncentracja sprzętu i broni w okolicy Korei Północnej oraz ewakuacja przynajmniej części z 230 tysięcy Amerykanów mieszkających w Korei Południowej, USA raczej nie zaatakuje.

Dzisiaj odbyła się w Białym Domu bezprecedensowa narada z pełnym składem amerykańskiego senatu. Wszyscy zgodnie uznają, że to wydarzenie wyjątkowe. Retoryka Donalda Trumpa, do złudzenia przypomina tą, którą wyrażał George W. Bush przed najechaniem Iraku. Różnica jest tylko taka, że Saddam Hussein nie miał broni masowej zagłady, a Kim Dzong Un ma i dlatego Chiny ostrzegają, że atak na cele w Korei Północnej w stylu tego, który ostatnio nakazał Trump, będzie miał w tym wypadku katastrofalne konsekwencje.

W tym kontekście nagłe pojawienie się na Półwyspie Koreańskim tarczy antyrakietowej THAAD, należy postrzegać jako dowód na powagę sytuacji i branie pod uwagę, że może dojść do ataków rakietowych na cele przynajmniej w promieniu 500 kilometrów od wyrzutni w Korei Północnych. Jednak należy pamiętać, że przy odpowiednio licznej salwie każdy system antyrakietowy jest do pokonania.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. gajowy 27.04.2017 12:18

  Warto przypomnieć jak się skończyło instalowanie rakiet ZSRR na Kubie.

 2. Waldorfus 27.04.2017 13:37

  @gajowy 27.04.2017 12:18

  Ja przy pomnę Panu, Panie Gajowy jak się skończyło: Po wprowadzeniu polityki Ronalda Reagana, skończyło się zawinięciem ruskiego ogona pod brzuch i zwycięstwem świata cywilizowanego.

  Nie takiego jakiego Pan – Panie Gajowy – bronisz: https://wolnemedia.net/funkcjonariusz-abw-dotkliwie-pobil-piskorskiego/#comment-209714
  – w którym ludzie niekiedy z głodu – bo pieniądze idą na zbrojenia – zjadają siebie nawzajem. Takim właśnie krajem jest dziś Korea Północna, podobnym do Rosji Sowieckiej.

  A najciekawszym z tego wszystkiego, jest co innego: Z jakiego powodu środowisko alternatywne, razem z Panem Januszem Zagórskim – który wczoraj mówił o tym i robił to razem z Wami, w tym swoim Alternwsie – protestujecie przeciwko rozmieszczaniu rakiet na terenie Korei Południowej, które to rakiety stanowią część systemu defensywnego – obronnego – mającego stawić czoło agresji obcego, nieobliczalnego państwa, które już od dawna powinno być zrównane z ziemią bo swoją polityką zbrojeniową – budową rakiet balistycznych, zbrojeniu się praktycznie bez żadnej kontroli, na potęgę i czysto w celach ofensywnych (ciągłe straszenie spaleniem USA), zagraża całemu światu. A już na pewno, pokojowo nastawionej i słabej militarnie – Japonii i Korei Południowej.

  USA broni słabszych (co jest faktem), a Wy, to tzw środowisko alternatywne razem z tym waszym NTV i ZnZ, chcecie tych słabszych militarnie (przemoc zła) zostawić na pastwę losu. Po to aby Korea Północna – kraj tożsamy z interesami rosyjskimi, stał się jeszcze bardziej niebezpieczny dla świata?

  Fakt jest faktem: co dziś zrobi USA i Trump, to już będzie za późno; ale lepiej późno niż wcale. Trudno jednak winić za błędy Obamy i jego lewicowej polityki, Donalda Trumpa, którego sami kiedyś jako środowisko broniliście. A teraz, sami, niczym ci Żydzi w sprawie holokaustu i przerzucania odpowiedzialności na Polskę, kręcicie – kota ogonem.

 3. lboo 27.04.2017 14:49

  @Waldorfus: “USA broni słabszych (co jest faktem)”

  Błogosławieni którzy nie widzieli a uwierzyli 😉

 4. Maximov 27.04.2017 22:14

  @Waldorfus
  “…A ja zapytam – ile w tym prawdy że to USA te wojny wywoływało, skoro najpierw sowiecka, potem rosyjska agentura „rozrzucona” po całym świecie, nieustanie jątrzyła i okłamywała opinię publiczną?”
  Żarty sobie stroisz?
  Serbia sama się “naleciała” i zbombardowała?
  Kadafi też?
  Może jeszcze wierzysz, że Irak posiadał broń chemiczną i słusznie najechano DWA RAZY niepodległe państwo?
  Stopień Twojego zaślepienia propagandą jest, zaiste, imponujący.

 5. gajowy 28.04.2017 10:04

  Wracając do tematu instalowania THAAD w Korei Płd. Właśnie USA zażądały od Korei zapłacenia za zainstalowanie tego systemu okrągłe 1 mld USD. “Bo tyle ten wyrafinowany i skuteczny system kosztuje” – powiedział Trump. Minister spraw zagranicznych Korei zdziwiony stwierdził że zaplacenie nie wchodzi w grę bo przecież instalacja jest cały czas w dyspozycji USA.
  Ha ha ha… fajni ci sojusznicy USA.
  Ciekawa kiedy my będziemy poproszeni o zapłacenie za instalację w Polsce systemu antyrakietowego chroniącego USA i Europę Zachodnią.

 6. robi1906 28.04.2017 11:57

  Oto siła argumentu, ale czy prawda zostanie dostrzeżona?
  Ronald Reagan, ciekawa postać, ale czy w pozytywnym sensie?.

  Z książki “Prawdziwa historia klubu Bilderberg” Daniela Estulina, możemy przeczytać (troszkę długi cytat ale warto).

  ..” Ci, którzy sądzili, że w wyborach prezydenckichw 1980 roku wygrała „konserwatywna, tradycyjna Ameryka”, nie mieli pojęcia, jak bardzo się mylą. Choć Reagan obiecał, że jeśli zostanie wybrany, zdymisjonuje przewodniczącego Rady Gubernatorów Systemu Rezerwy Federalnej, Paula A. Volckera, ze
  względu na jego politykę antyinflacyjną, kiedy objął urząd prezydenta, złamał
  słowo, ku zaskoczeniu konserwatywnego skrzydła Partii Republikańskiej.

  Tak się złożyło, że Anthony Wedgewood Benn, członek brytyjskiego parlamentu, powiedział uczestnikom spotkania Międzynarodówki Socjalistycznej, które odbyło się w Waszyngtonie 8 grudnia 1980 roku:
  „Możecie odnieść korzyści z załamania kredytu spowodowanego przez Volckera, jeśli urobicie Reagana [czytaj: zrobicie mu pranie mózgu], żeby
  je przyspieszył”.
  Ten komentarz natychmiast nasuwa kilka pytań: Co miał na myśli Benn? Czy
  chciał dać do zrozumienia, że członkowie Bilderbergu mają wpływ na
  Reagana? Dlaczego Reagan miałby łamać słowo dane własnej partii?
  Dlaczego wolał doradców Rockefellera od własnej ekipy?
  Jeden z ludzi „bliskich” kręgom Reagana, Peter Vickers Hall, czołowy
  fabianin w Stanach Zjednoczonych i członek Tavistock Institute for Human
  Relations, organizacji sponsorowanej przez Bilderberg, wygłosił w 1981 roku
  mowę.
  „Oto dwie Ameryki. Jedna dziewiętnastowieczna, ponura, w której
  społeczeństwo bazuje na przemyśle. Druga to rosnące w siłę społeczeństwo
  postindustrialistyczne, w niektórych przypadkach tworzące się na gruzach
  starej Ameryki. To kryzys panujący między tymi dwoma światami
  spowoduje w nadchodzącej dekadzie ekonomiczną i społeczną katastrofę. Te
  dwa światy znajdują się wobec siebie w fundamentalnej opozycji i nie mogą ze
  sobą współegzystować. W końcu świat postindustrialny musi zniszczyć
  i zrównać z ziemią ten drugi”.

  Hall przepowiedział w tej mowie upadek amerykańskiej gospodarki
  i przemysłu. Czy nie niepokoi was, że takie prognozy wygłasza człowiek, który
  dwadzieścia pięć lat temu był blisko związany z prezydentem Stanów
  Zjednoczonych? Czy to możliwe, że Reagan był marionetką Bilderbergu
  umieszczoną w Białym Domu, żeby odegrać określoną rolę?.”

  koniec cytatu,
  po, bez mała 40 lat po Reaganie, wiemy że te słowa stały się ciałem i można powiedzieć na pewno, że Reagan był człowiekiem wykonującym plan NWO.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.