USA ujawniły dokumenty ws. zabójstwa Kennedy’ego

Opublikowano: 16.12.2021 | Kategorie: Historia, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1795

Władze USA ujawniły w środę setki utajnionych wcześniej dokumentów, związanych ze śledztwem w sprawie zabójstwa prezydenta Johna F. Kennedy’ego w 1963 roku.

Wybór zeskanowanych materiałów pojawił się na stronie Archiwum Narodowego USA.

„Narodowa Administracja Archiwów i Akt przetwarza utajnione wcześniej akta zabójstwa Johna F. Kennedy’ego zgodnie z memorandum prezydenta Joe Bidena… domagającego się upublicznienia akt do 15 grudnia 2021 roku. Archiwa Narodowe opublikowały akta online” – czytamy w komunikacie.

Amerykański prezydent John F. Kennedy został zastrzelony w Dallas 22 listopada 1963 roku. Dochodzenie wykazało, że morderstwa dopuścił się działający w pojedynkę Lee Harvey Oswald. Oswald został zastrzelony dwa dni po aresztowaniu. Przez ponad pół wieku pojawiło się wiele teorii na temat tego, komu było na rękę zabójstwo Kennedy’ego, ale żadna z nich nie zyskała oficjalnego potwierdzenia.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.