USA przygotowują się na wojnę w przestrzeni kosmicznej

Opublikowano: 27.05.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 342

Stany Zjednoczone bardzo poważnie traktują przestrzeń kosmiczną i uświadamiają sobie, że przyszła wojna może rozpocząć się od ataku z kosmosu. W Siłach Powietrznych USA znajdują się dwie eskadry “Kosmicznych Agresorów”, którzy przygotowują armię na wypadek rozpoczęcia konfliktu poza Ziemią.

26 i 527 Eskadra Kosmicznych Agresorów stacjonują w Bazie Sił Powietrznych Schriever niedaleko miasta Colorado Springs w stanie Kolorado. Jednostki te odpowiedzialne są za szkolenie amerykańskiej armii w taki sposób, aby Stany Zjednoczone potrafiły obronić się przed potencjalnym atakiem z kosmosu.

Tzw. Kosmiczni Agresorzy odgrywają rolę napastników, symulują różne rodzaje ataków z przestrzeni kosmicznej a główne zadanie polega na rozwinięciu możliwości obronnych. Ponadto, jednostki te przygotowują armię USA na wypadek wybuchu wojny na powierzchni Ziemi w sytuacji gdy korzystanie z systemu GPS czy satelit komunikacyjnych jest niemożliwe.

Zdolności ofensywne i obronne Stanów Zjednoczonych są niemal całkowicie zależne od systemu GPS, który składa się z 31 satelitów, umieszczonych na orbicie okołoziemskiej. W przypadku zniszczenia technologii kosmicznej może okazać się, że USA nie będą w stanie prowadzić działań wojennych. W ostatnich latach amerykańskie wojsko zwraca wyraźną uwagę, że Chiny i Rosja opracowują broń antysatelitarną, co oznacza, że przyszły konflikt może toczyć się również w kosmosie.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Futurism.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.