USA przedłużają embargo dla Kuby z 1962 roku

Opublikowano: 16.09.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 7

Prezydent USA Donald Trump podpisał dekret o przedłużeniu na rok embarga handlowego nałożonego na Kubę w 1962 roku – poinformował Biały Dom.

„Niniejszym postanawiam, że przedłużenie obowiązywania ograniczeń wobec Kuby o kolejny rok leży w interesach narodowych Stanów Zjednoczonych” – wyjaśniono w dekrecie. Embargo miało przestać obowiązywać 14 września 2019 roku.

Pod koniec 2014 roku Stany Zjednoczone i Kuba ogłosiły podjęcie działań zmierzających do stopniowej normalizacji stosunków. W lipcu 2015 roku kraje przywróciły stosunki dyplomatyczne. Następnie strony podpisały szereg umów dwustronnych, chociaż embargo handlowe nałożone przez Kongres USA na Kubę nie zostało zniesione.

Jednak w czerwcu 2017 roku prezydent USA Donald Trump wycofał się z „błędnej” polityki normalizacji stosunków z Hawaną swego poprzednika. Biały Dom ogłosił, że embargo będzie nadal obowiązywać i nie zgadza się z apelami ONZ i innych organizacji międzynarodowych o jego zniesienie.

MSZ Kuby potępiło wydalenie dużej grupy dyplomatów z ambasady w Waszyngtonie, co poważnie zaszkodziło pracy kubańskiej placówki dyplomatycznej, a także decyzję odwołania wizyty oficjalnej delegacji ze Stanów Zjednoczonych na Kubie.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o