USA przedłużają embargo dla Kuby z 1962 roku

Opublikowano: 16.09.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 293

Prezydent USA Donald Trump podpisał dekret o przedłużeniu na rok embarga handlowego nałożonego na Kubę w 1962 roku – poinformował Biały Dom.

„Niniejszym postanawiam, że przedłużenie obowiązywania ograniczeń wobec Kuby o kolejny rok leży w interesach narodowych Stanów Zjednoczonych” – wyjaśniono w dekrecie. Embargo miało przestać obowiązywać 14 września 2019 roku.

Pod koniec 2014 roku Stany Zjednoczone i Kuba ogłosiły podjęcie działań zmierzających do stopniowej normalizacji stosunków. W lipcu 2015 roku kraje przywróciły stosunki dyplomatyczne. Następnie strony podpisały szereg umów dwustronnych, chociaż embargo handlowe nałożone przez Kongres USA na Kubę nie zostało zniesione.

Jednak w czerwcu 2017 roku prezydent USA Donald Trump wycofał się z „błędnej” polityki normalizacji stosunków z Hawaną swego poprzednika. Biały Dom ogłosił, że embargo będzie nadal obowiązywać i nie zgadza się z apelami ONZ i innych organizacji międzynarodowych o jego zniesienie.

MSZ Kuby potępiło wydalenie dużej grupy dyplomatów z ambasady w Waszyngtonie, co poważnie zaszkodziło pracy kubańskiej placówki dyplomatycznej, a także decyzję odwołania wizyty oficjalnej delegacji ze Stanów Zjednoczonych na Kubie.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.