USA „ogłosiły polowanie” na irański tankowiec Grace 1

Opublikowano: 18.08.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 393

Sąd w Stanach Zjednoczonych wydał nakaz aresztowania irańskiego tankowca Grace 1, który został wcześniej uwolniony przez władze brytyjskiego Gibraltaru, informuje Departament Sprawiedliwości USA.

Według amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości, sąd rejonowy w Kolumbii orzekł, że tankowiec, cała ropa na jego pokładzie i 995 tysięcy dolarów powinny zostać skonfiskowane w związku z naruszeniem amerykańskiej ustawy „O międzynarodowych nadzwyczajnych uprawnieniach gospodarczych” (IEEPA), ustawy o oszustwach bankowych i ustawy o praniu brudnych pieniędzy, a także ustawy o konfiskacie za działania związane z terroryzmem.

Twierdzi się, że tankowiec transportował ropę do Syrii z Iranu w interesie Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC), który Stany Zjednoczone wcześniej ogłosiły organizacją terrorystyczną.

W czwartek Departament Stanu wydał oświadczenie, w którym zagroził „poważnymi konsekwencjami dla wszystkich związanych z Grace 1”.

Gibraltar 4 lipca podejrzewał tankowiec o naruszenie sankcji UE wobec Syrii. Policja zatrzymała kapitana, starszego asystenta i dwóch innych członków załogi. Hamid Baidinejad, ambasador Iranu w Londynie, powiedział w czwartek, że Grace 1 wkrótce opuści brytyjskie terytorium. W Iranie uwolnienie tankowca Grace 1 na Gibraltarze nazwano zwycięstwem dyplomacji i porażką polityki Białego Domu.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. nazizm to ideologia lewicowa 18.08.2019 12:20

    no, to tak à propos ustawy s447 i pisiorow przekonujacych, ze prawo usa nie ma zastosowania poza jego granicami. ciekawe, czy przeciwnikow wyplat tez beda nazywac terrorystami?

  2. Radek 18.08.2019 17:27

    Oczywiście. Za niedługo rząd USA uzna, że przeciwnicy S447 to terroryści, ponieważ wspierają politykę 3 rzeszy polegającą na wywłaszczaniu żydów. Ale co by było jakby polską armię uznano za armię terrorystyczną? A może Nato uznać za organizację terrorystyczną?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.