USA nie są w stanie zastąpić importowanego z Rosji uranu

Opublikowano: 07.09.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 995

W czasie szaleńczej walki polityczno-militarnej przeciwko Rosji, władze Stanów Zjednoczonych gotowe są nawet na doprowadzenie do katastrofy.

Jak ostrzegła Kathryn Huff, asystent sekretarza energii (Assistant Secretary of Energy), Stany Zjednoczone powinny ponownie rozważyć zapowiedź decyzji o nałożeniu kolejnych sankcji, tym razem na rosyjski uran. „Na całym świecie nie ma wystarczającej zdolności, aby zastąpić tę lukę z zaufanych źródeł” – powiedziała Kathryn Huff.

W przypadku nałożenia zakazu importu, USA nie będą w stanie zastąpić uranu sprowadzanego z Rosji, co będzie wiązało się z zagrożeniem bezpieczeństwa energetycznego i bezpieczeństwa narodowego.

Pomimo dotychczasowych sankcji i politycznej retoryki, Rosja dalej dostarcza około 16,5% nisko wzbogaconego uranu i ponad 23% wzbogaconego uranu, dla amerykańskich elektrowni jądrowych oraz nawet dla potrzeb militarnych. „Mamy największą flotę jądrową na świecie, a obecnie nie mamy możliwości zapewnienia paliwa dla wszystkich naszych reaktorów” – powiedziała asystent sekretarza energii.

USA zwiększa wydobycie krajowe uranu, ale cały czas jest w dużym stopniu uzależnione od importu wzbogaconego uranu z Rosji. Krajowe zwiększenie zdolności wzbogacania jest przedsięwzięciem długofalowym, tym bardziej że Stany Zjednoczone mają tylko jeden komercyjny kompleks (poza militarnymi) przystosowany do tego celu. Na dodatek, prowadzony jest on przez zagraniczne, brytyjsko-niemiecko-holenderskie konsorcjum.

Źródło: Bibula.com

16

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. elroman 07.09.2022 15:45

    Niejaki Pinokio potrafił z dnia na dzień wstrzymać import gazu i węgla, a usa nie potrafią tego samego? Przecież uran wzbogacony czy też nie, zasila ich elektrownie.tak samo jak węgiel nasze elektrownie i nie tylko.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.