USA i sojusznicy bronią ruchu LGBT w Polsce

Opublikowano: 15.06.2022 | Kategorie: Polityka, Seks i płeć, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1174

Ambasady Stanów Zjednoczonych i 46 innych państw wystosowały „Otwarty list poparcia dla społeczności LGBTQI+”. Wyrażają w nim solidarność ze środowiskami mniejszości seksualnych w naszym kraju, a także doceniają wysiłki organizatorów „marszów równości” i grup homoseksualistów pomagających uchodźcom z Ukrainy.

Czerwiec od wielu lat obchodzony jest w Ameryce jako „miesiąc dumy”, czyli czas solidarności z postulatami grup spod znaku tęczowej flagi. Prezydent Joe Biden w tym roku opublikował nawet specjalną proklamację, w której ubolewa nad rzekomymi atakami na „prawa Amerykanów LGBTQI+”.

Mają oni być więc poddawani różnego rodzaju przejawom dyskryminacji i „podważania ich praw człowieka”. W związku z tym Biały Dom w pełni solidaryzuje się z postulatami dewiantów seksualnych.

Zobowiązane są do tego także placówki dyplomatyczne USA na całym świecie. W Polsce amerykański ambasador Marek Brzeziński zgromadził zresztą przedstawicieli 46 państw, którzy podpisali się pod wspólnym „Otwartym listem poparcia dla społeczności LGBTQI+”.

Dyplomaci wyrazili więc swoje poparcie „dla starań o uświadamianie opinii publicznej w kwestii problemów”, które mają być udziałem LGBTQWERTY w Polsce. Poza tym wyrazili oni uznanie dla wszystkich tęczowych aktywistów, w tym również osób zajmujących się organizacją „marców równości” w naszym kraju.

„Doceniamy również wkład społeczności LGBTQI+ we wspieranie osób uciekających przed wojną na Ukrainie jako integralnej części polskiego społeczeństwa” – dodali autorzy wspomnianego wyżej listu.

Na podstawie: Twitter.com/USAmbPoland, DoRzeczy.pl
Źródło: Autonom.pl

7

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.