USA i Europa pozyskują rosyjską ropę z Indii

Opublikowano: 20.06.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1648

Stany Zjednoczone i Europa wykorzystują rafinerie w Indiach do pozyskiwania rosyjskiej ropy pomimo nałożonego na nią embarga. Donosi o tym amerykańska agencja National Post, powołując się na dane Centrum Badań nad Energią i Czystym Powietrzem.

„Według obserwatorów branżowych tankowce z rosyjską ropą docierają do portów USA dzięki lukom prawnym. Znaczna część rosyjskiej ropy jest reeksportowana przez rafinerie w Indiach do USA i Europy”. Atorzy artykułu piszą, że większość statków przewożących rosyjską ropę pochodzi z Europy.

Stany Zjednoczone i Unia Europejska nałożyły sankcje na rosyjskie zasoby energetyczne w odpowiedzi na rozpoczęcie inwazji na Ukrainę. Według agencji Bloomberg, na spotkaniu G7 urzędnicy opracowali plan stworzenia „specjalnego kartelu nabywców”, który pozwoliłby im importować rosyjską ropę z pominięciem własnych sankcji.

Autorstwo: katalizator
Zdjęcie: John_Nature_Photos (CC0)
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.