USA formują „nową syryjską armię” z resztek ISIL

Opublikowano: 17.12.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 322

W rejonie obozu uchodźców w syryjskiej prowincji Al-Hasaka pod kierownictwem amerykańskich instruktorów tworzone są oddziały zbrojne “nowej syryjskiej armii” – informuje rosyjskie Centrum Pojednania Stron Konfliktu. Według uchodźców, którzy opuścili obóz, amerykańscy wojskowi ogłosili, że po kursie szkoleniowym te oddziały zostaną przerzucone na południe, aby walczyć z syryjskimi wojskami rządowymi.

Chodzi o obóz, położony w odległości 20 km na północny wschód od miasta Asz-Szaddada. Jak twierdzi lokalna ludność, która powróciła do swoich domów, międzynarodowa koalicja na czele z USA już od ponad pół roku wykorzystuje ten “przyczółek” do szkolenia bojowników. Obecnie przebywa tam około 750 osób z Państwa Islamskiego i Dżabhat an-Nusry, które uciekły z Rakki, Dajr az-Zaur, Abu Kamal i wschodniego brzegu Eufratu.

Trzon tworzonych oddziałów stanowi ponad 400 terrorystów z Państwa Islamskiego, którzy w październiku przy wsparciu Stanów Zjednoczonych opuścili Rakkę.

“Jak informują lokalni mieszkańcy, którzy wracają do wyzwolonych spod kontroli ISIL obszarów, ten obóz już od ponad pół roku jest wykorzystywany przez „koalicję międzynarodową” jako baza szkoleniowa dla rebeliantów, którzy napływają tutaj z różnych regionów Syrii” — głosi komunikat rosyjskiego Centrum Pojednania Stron Konfliktu w Syrii.

Z informacji centrum wynika, że większość bojowników wcześniej należało do rozbitych w Syrii ugrupowań terrorystycznych, w tym do Państwa Islamskiego. “Dotychczas w pobliżu obozu dla uchodźców skoncentrowano około 750 rebeliantów, którzy przybyli z Rakki, Dajr az-Zaur, Abu Kamal i obszarów na wschód od Eufratu” — poinformowało centrum. Według wojskowych podstawę grupy „stanowi ponad 400 terrorystów z ISIL, którzy przy wsparciu USA bez przeszkód opuścili Rakkę w październiku.

Strona rosyjska twierdzi, że Amerykanie tworzą w tym kraju nową syryjską armię.

Źródło: pl.SputnikNews.com [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o