Ameryka przekazuje Al-Kaidzie miliony dolarów

Opublikowano: 20.03.2015 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 301

Rząd USA twierdzi, że dał Al-Kaidzie miliony dolarów “głównie z powodu słabego nadzoru i luźnej kontroli finansowej”, donosi “New York Times”.

Pieniądze, będące podobno częścią tajnego funduszu CIA by płacić porywaczom, były używane przez Al-Kaidę by pokryć koszty operacyjne i zakupy broni. Stany Zjednoczone i Wielka Brytania oczywiście podkreślają, że nie płacą okupów grupom terrorystycznym.

[…] Finansowanie wroga, dla podtrzymania wysoce rentownego przemysłu zbrojeniowego i sztucznie wytworzonej wojny z terrorem kosztowała jak do tej pory ponad sto milionów dolarów. Większość z tej kwoty była wypłacana pod pretekstem płacenia okupu, który USA publicznie zaprzecza, iż płaci. Tylko w 2013 roku Stany Zjednoczone wypłaciły 165 000 000 dolarów.

Zgodnie z “Timesem” od 2008 roku, inne kraje dodały następujące kwoty:

– Francja: 58,1 mln dolarów,

– Katar i Oman: 20,4 mln dolarów,

– Szwajcaria: 12,4 mln dolarów,

– Hiszpania: 11 mln dolarów,

– Austria: 3,2 mln dolarów,

– Nie określone kraje: 21,4 mln dolarów.

Wiele osób do dziś nawet nie chce dopuścić do siebie takiej myśli, że ten cały terroryzm na Bliskim Wschodzie mógł powstać celowo przez kraje zachodnie. Tymczasem pojawia się coraz więcej oskarżeń, według których Stany Zjednoczone wysyłają broń dla organizacji ISIL.

Irak już wielokrotnie wypowiadał się na temat dozbrajania terrorystów. W sieci można również znaleźć wiele nagrań, na których islamiści otwierają skrzynki z amerykańską bronią. Jednak najnowsze oskarżenia są bardzo poważne. Iracka armia po raz kolejny powiadomiła, że całe wsparcie militarne trafia w ręce terrorystów.

Irackie siły powiadomiły o zestrzeleniu amerykańskiego helikoptera, który chciał dostarczyć broń dla organizacji ISIL. Również w zeszłym tygodniu armia zestrzeliła dwa brytyjskie samoloty. Według Hakema al-Zameliego, szefa Komitetu Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Iraku, informacje na temat dostaw, które nie wiedzieć czemu trafiają do regionów opanowanych przez terrorystów, pojawiają się codziennie.

Niektóre raporty wskazują również, że amerykańskie helikoptery nawet lądowały w bazie w Fallujah, która opanowana jest przez bojowników z organizacji Takfiri, współpracującej z ISIL. Zaskakujące jest to, że w mediach panuje niemal całkowita cisza na ten temat. Rząd w Iraku domaga się przeprowadzenia śledztwa w tej sprawie oraz ujawnienia związków między Zachodem a terrorystami.

Autorstwo: Kurt Nimmo (1-10), John Moll (11-14)
Źródła: PrisonPlanet.pl, Zmiany na Ziemi
Kompilacja 2 wiadomości na potrzeby “Wolnych Mediów”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o