USA chciały otruć Juliana Assange’a

Opublikowano: 01.10.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1571

Podczas procesu o ekstradycję niezależnego dziennikarza i sygnalisty Juliana Asange’a, jego obrońcy przedstawili zeznania świadka, który twierdził, że USA naciskały na zgładzenie Juliana Assange’a.

Tym świadkiem jest pracownik firmy ochroniarskiej US Global, która była najęta do szpiegowania dziennikarza.

Te sensacyjne doniesienia przedstawił brytyjski „The Guardian”, powołując się na informacje z Sali sądowej, w której toczy się proces o ekstradycję założyciela Wikileaks do USA, gdzie grozi mu wyrok 175 lat więzienia.

„Proponowano, by pozostawić otwarte drzwi do ambasady Ekwadoru [gdzie ukrywał się Julian Asssange – przyp. red.], by można było wejść do środka i porwać lub otruć Assange’a” cytuje zeznania świadka przed obliczem sądu brytyjski dziennik. Świadek twierdził także, że na polecenie władz USA zamontowano w ambasadzie Ekwadoru mikrofony, które rejestrowały nie tylko obraz, ale i dźwięk ze spotkań dziennikarza ze swoimi gośćmi i prawnikami. Amerykanie, naruszając w sposób oczywisty prawo na wielu poziomach, chcieli być na bieżąco, jeśli chodzi o plany Assange’a, jego linię obrony i tematykę rozmów z odwiedzającymi go ludźmi.

Naciski z amerykańskiej strony na US Globe zaczęły sie nasilać od momentu, kiedy pojawiły sie informacje, że Assange jest bliski uzyskania ekwadorskiego paszportu dyplomatycznego

Adwokat założyciela Wikileaks nie ma wątpliwości, że instrukcje, jak prowadzić obserwacje Assange’a wyszły od CIA. Świadek, były pracownik US Globe, zeznawał w trybie incognito, by nie narażać go na niebezpieczeństwo, a jego zapisane zeznania odczytał obrońca założyciela Wikileaks.

Autorstwo: Maciej Wiśniowski
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.