USA chcą sankcji dla MTK za oskarżenie Izraela o ludobójstwo

Opublikowano: 25.05.2024 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1931

Stany Zjednoczone rozważają nałożenie surowych sankcji na pracowników Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK) w odpowiedzi na wniosek prokuratora o wydanie nakazów aresztowania izraelskich przywódców. Ta kontrowersyjna decyzja MTK wywołała ostrą reakcję Kongresu i administracji Bidena, którzy bronią sojusznika, Izraela.

Republikańscy senatorowie, tacy jak Lindsey Graham, zapowiadają wprowadzenie ustawodawstwa mającego na celu zakazanie wydawania wiz oraz zamrożenie aktywów pracowników MTK i ich rodzin. Demokratyczni senatorowie, w tym Ben Cardin, również popierają te wysiłki, podkreślając konieczność ochrony Izraela przed „nadmiernymi” działaniami Trybunału.

Stany Zjednoczone mają długą historię niechęci wobec MTK, co widać w uchwaleniu American Servicemembers’ Protection Act (ASPA) w 2002 roku. Mimo to USA współpracowały z Trybunałem w niektórych sprawach, takich jak Darfur i Libia. Administracja Bidena zdecydowanie potępiła wniosek prokuratora, określając go jako „haniebny” i odrzucając jurysdykcję MTK w tej kwestii.

Debata w Senacie odzwierciedla napięcia między USA a MTK oraz silne poparcie Ameryki dla Izraela. Proponowane sankcje mają na celu powstrzymanie Trybunału przed podejmowaniem działań przeciwko amerykańskim sojusznikom, a tym samym chronić interesy i personel Stanów Zjednoczonych. Rozwój tej sytuacji może mieć daleko idące konsekwencje dla międzynarodowych relacji i polityki zagranicznej USA.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. andi170 25.05.2024 18:17

  USA to też państwo terrorystyczne.

 2. MrMruczek 25.05.2024 21:36

  To niemalże jak w tej anegdocie:

  Mosze spotyka Icka – Gdzie idziesz?
  Na to Icek – A na wojnę.
  – A po co na tą wojnę idziesz?
  – A zabiję ze stu i wrócę.
  – A jak Ciebie zabiją?
  Icek na to bardzo zdziwiony – A za co?

 3. Strangersama 25.05.2024 21:43

  @ andi170
  +1

 4. replikant3d 26.05.2024 09:34

  andi170, ale bardzo dobrze ,,przypudrowane,, by nie było widać na pierwszy rzut oka….

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.