Urzędnicy zwolnieni za brak szczepień idą do sądu

Opublikowano: 28.11.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1331

Tysiące pracowników federalnych z Kanady złożyło pozew zbiorowy przeciwko nakazowi szczepień wprowadzonemu przez rząd. Proces zaczyna się w tym tygodniu.

Autorem pozwu jest organizacja z Quebecu, Fonctionnaires unis lub po angielsku United Servants. Reprezentuje osoby pracujące w różnych instytucjach federalnych, takich jak Canada Revenue Agency, Service Canada, Canadian Food Inspection Agency, czy Canada Border Services Agency. Organizacja powstała w październiku ubiegłego roku, po tym jak Ottawa narzuciła pracownikom federalnym wymóg szczepień przeciwko COVID-19. Urzędnicy mieli do wyboru: albo zaszczepić się dwoma dawkami, albo być zawieszonym bez prawa do pobierania pensji, chyba że danej osobie udało się zdobyć zwolnienie ze szczepienia od lekarza.

Koordynator grupy, Bernard Desgagné, powiedział, że organizacja nie upubliczniała swoich problemów, ponieważ jako zrzeszenie pracowników federalnych nie powinna krytykować rządu. Teraz jednak chce poinformować o zbliżającym się procesie.

Proces będzie prowadzony przez Federal Public Sector Labour Relations Board w Ottawie. To niezależny trybunał zajmujący się rozpatrywaniem skarg służby cywilnej i parlamentarzystów.

Desgagné mówi, że celem procesu jest uzyskanie decyzji, która uniemożliwi rządowi wprowadzenie podobnych nakazów w przyszłości.

Proces rozpocznie się do dwóch skarg, które złożyli Karine Lavoie z Public Services and Procurement Canada i Slim Rehibi z Service Canada. W sumie złożono ich około 60.

Strona rządowa, w tym wypadku Sekretariat Skarbu Państwa, będzie reprezentowany przez prokuratora generalnego. Ottawa twierdzi, że nakaz szczepień był zgodny z Privacy Act, Kanadyjskim Kodeksem Praw Człowieka oraz Kanadyjską Kartą Praw i Swobód.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net

24

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.