Urządzenie pozwala czuć ból w wirtualnej rzeczywistości

Opublikowano: 20.04.2022 | Kategorie: Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1656

Jeśli jest jedna rzecz, której prawdopodobnie nie chciałbyś doświadczać z większym poziomem realizmu podczas grania w VR, to jest to ból – zwłaszcza jeśli gra polega na uderzaniu lub strzelaniu do wrogów. Urządzenie montowane na nadgarstku może jeszcze bardziej zamazać granicę między światem rzeczywistym a wirtualnym.

Japońska firma H2L Technologies wprowadziła niedawno nową bransoletkę, która dostarcza wstrząsy elektryczne na rękę użytkownika, aby symulować ból podczas grania w wirtualnej rzeczywistości. Jest ona również w stanie symulować inne wrażenia, takie jak dotyk, ciężar i opór.

Zdaniem twórców nowego gadżetu, doświadczenie bólu pozwala zamienić metawersum w prawdziwy świat, aby wzmocnić poczucie obecności i zanurzenia w wirtualnej rzeczywistości. Dyrektor generalny H2L Technologies, Amy Tamaki, twierdzi, że na pomysł aby stworzyć bransoletkę bólu VR, wpadł po doświadczeniu śmierci klinicznej.

To, czy perspektywa odczuwania bólu w VR okaże się popularna wśród konsumentów, dopiero się okaże, ale rozwój wirtualnej rzeczywistości i plany korporacji Meta aby wprowadzić tzw. metawers, powodują, że tego typu technologia może być bardzo poszukiwana przez jego fanów.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. itari 20.04.2022 16:18

    To teraz tylko czekać aż poprzez “granie” będzie można sobie wybrać sposób eutanazji.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.