Urząd Pracy w Rzeszowie pomoże obcokrajowcom

Opublikowano: 13.08.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1061

Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie podpisał umowę z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej, dotyczącą programu aktywizacji zawodowej obcokrajowców. Będzie on kosztował polskich podatników 850 tysięcy złotych, a każdy z jego uczestników otrzyma pomoc ze strony doradcy zawodowego i psychologa. Niedługo ma natomiast zostać utworzona kolejna instytucja zajmująca się cudzoziemcami.

Program „Razem możemy więcej – program aktywizacyjny województwa podkarpackiego dla cudzoziemców” zostanie sfinansowany z rezerw należących do Funduszu Pracy, finansowanego głównie przez składki osób ubezpieczonych. WUP w Rzeszowie otrzyma wspomniane 850 tys. zł dzięki wygranej w konkursie rozpisanym przez resort rodziny i polityki społecznej.

Według Polskiej Agencji Prasowej zwycięski projekt jest przeznaczony dla imigrantów przebywających legalnie na terenie województwa podkarpackiego. Zostanie nim objętych łącznie 80 osób, spośród których połowę stanowią obywatele Ukrainy.

Rzeszowski Urząd Pracy zamierza pomóc im w aktywizacji zawodowej. W tym celu zajmie się nimi specjalny doradca zawodowy, a chętni otrzymają również wsparcie psychologiczne. Dodatkowo w ramach projektu przewidziano warsztaty aktywnego poszukiwania pracy, lekcje przedsiębiorczości i naukę języka polskiego.

To nie koniec państwowego wsparcia dla imigrantów mieszkających na Podkarpaciu. Niedługo ma powstać także Podkarpackie Centrum Integracji Cudzoziemców, które cieszy się wsparciem ze strony Komisji Europejskiej.

Na podstawie: PAP.pl, Pulshr.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.