Urban bezapelacyjnie niewinny

Opublikowano: 13.02.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2054

Sędzia rozpatrujący zasadność apelacji nie musiał nawet czytać akt sprawy Urbana. Interesowały go wyłącznie daty, które spowodowały, że nie pozostało mu nic innego jak tylko wydać zarządzenie o odmowie. Po ludzku oznacza to, że sąd z powodów proceduralnych zawinionych przez prokuraturę, która spóźniła się ze złożeniem apelacji, nie zgodził się, aby sprawa „Zdziwionego Jezusa” była rozważana w wyższej instancji.

W prokuraturze zapanowała wścieklizna. Raz to na siebie nawzajem, raz to na sąd. Wysmarowano zażalenie na odmowę. Oskarżyciele zarzucili mokotowskiemu sądowi „obrazę przepisów postępowania, które mogło mieć wpływ na jego treść, poprzez bezzasadne przyjęcie, że apelacja została złożona po terminie”.

Pod koniec stycznia 2021 r. nad sprawą Urbana pochylił się szósty już sędzia, tym razem z warszawskiego sądu okręgowego. W obecności pani prokurator, oskarżyciela posiłkowego, ale bez Urbana i jego papug, bo ich stawiennictwo obowiązkowe nie było.

Sędzia Janusz Cieszko wertował notatki służbowe, oświadczenia personelu sądu i prokuratury. Oglądał wydruki i gdy wszystko poskładał, wyszło mu, że w złożonym zażaleniu prokurator nie podniósł argumentów, które skutecznie kwestionowałyby prawidłowość zaskarżonego zarządzenia. Dzięki czemu werdykt brzmiał: „Sąd pierwszej instancji prawidłowo wskazał, że apelacja od wyroku Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie z dnia 8 października 2020 r. została złożona po terminie. Jak bowiem wynika z akt sprawy, została ona złożona na biurze podawczym Sądu Rejonowego w dniu 10 listopada 2020 r., a więc dzień po wyekspirowaniu terminu zawitego”.

Orzeczenie jest prawomocne z dniem wydania i nie przysługują od niego żadne środki odwoławcze.

Urban jest zatem prawomocnie niewinny obrazy czyichś uczuć religijnych. Żyjemy jednak w Polsce – w kraju, w którym coś takiego jak prawomocność orzeczeń sądowych nie istnieje. Istnieje za to skarga nadzwyczajna Prokuratora Generalnego, jest zatem nadzwyczajna możliwość wycięcia Urbanowi jeszcze jednego numeru przez podwładnych prokuratora Ziobry.

Autorstwo: Tadeusz Jasiński
Źródło: TygodnikNie.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.