Upubliczniono dane pacjentów z HIV

Opublikowano: 05.09.2015 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2

Pracownik uchodzącej za najbardziej renomowaną, a na pewno za największą brytyjskiej kliniki zdrowia seksualnego, omyłkowo opublikował personalia pacjentów zarażonych wirusem HIV.

Imiona, nazwiska oraz adresy mailowe 780 podopiecznych 56 Dean Street znalazły się w sieci, gdy jeden z pracowników wysyłał pacjentom placówki zwykły biuletyn informacyjny. Podczas wykonywania tej, dosyć prostej operacji, zamiast ukryć wszelkie poufne dane, omyłkowo umieścił je w kopii maila.

Londyńska klinika kaja się przed opinią publiczną i pacjentami. Uruchomiono specjalną infolinię z opieką psychologiczną, która ma pomagać poszkodowanym. Ukazały się także oficjalne przeprosiny szefa palcówki. Dr Alan McOwan napisał w liście, że „zaistniała sytuacja jest absolutnie nie do zaakceptowania”, a także podkreślił, że brytyjska służba zdrowia (NHS) „podjęła pilne działania w celu wyjaśnienia sytuacji i zapewnienia, że już nigdy nie dojdzie do niczego podobnego”. Poinformowano również o złym stanie psychicznym pracownika odpowiedzialnego za ten przeciek. Klinika zwraca też uwagę, że „niekoniecznie wszystkie osoby, które otrzymały wiadomość, są nosicielami wirusa HIV”. Za naruszenie przepisów dotyczących ochrony danych osobowych, szpital może zapłacić nawet 500 tysięcy funtów brytyjskich.

Autorstwo: PJ
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o