Uniwersytet w Kanadzie zawiesił dwóch profesorów

Opublikowano: 14.07.2022 | Kategorie: Edukacja, Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1651

„Ponieważ wyrażam opinie sprzeczne z narracją rządu, zostałem zawieszony” – powiedział profesor mikrobiologii i immunologi Patrick Provost.

Profesor mikrobiologii i immunologii Patrick Provost został zawieszony przez Uniwersytet Laval w Quebec City w Kanadzie na osiem tygodni bez wynagrodzenia. Powód? Nagranie wideo pokazało, jak uczestniczy w konferencji na temat zagrożeń związanych z podawaniem “szczepionek” przeciw Covid dzieciom.

Profesor Provost wziął udział w konferencji o nazwie Reinfo Covid Quebec, która sugerowała, że ​​ryzyko szczepienia dzieci przeciwko COVID-19 przewyższa korzyści. W panelu zorganizowanym przez Reinfo COVID 7 grudnia 2021 r. Provost powiedział, że analiza danych z prowincji pokazuje, że istnieje większe ryzyko hospitalizacji dzieci z powodu zastrzyków na Covid niż samej choroby.

Reinfo COVID opisuje siebie jako „zbiór pielęgniarek, lekarzy, naukowców i obywateli, którzy chcą wywołać debatę na temat tego, jak rząd poradził sobie z pandemią”. Ergo jest „niewygodny” dla socjalistycznej republiki Kanady.

W rozmowie z „The Suburban Provost” powiedział: „Gdy tylko zgłosisz obawy dotyczące szczepionek, skutków ubocznych lub komplikacji związanych ze szczepionkami, jest to gorsze niż słowo na »N« (chodzi o słowo »nigger« czyli »czarnuch« – przyp. red.). Powinniśmy być w stanie przedyskutować wszelkie pomysły – wszelkie opinie – a ponieważ wyrażam opinie sprzeczne z narracją rządu, zostałem zawieszony”.

Na swojej stronie internetowej „Reinfo COVID” opublikował list napisany przez Provosta w imieniu Uniwersytetu Laval, w którym prosił o usunięcie filmu z jego komentarzami, ponieważ uniwersytet mógłby podjąć dalsze działania, w tym zwolnić go. „Reinfo COVID” odmówił usunięcia filmu argumentując, że ludzie powinni wiedzieć o „użyteczności, skuteczności, ryzyku i etyce szczepienia dzieci”.

Profesor biologii molekularnej Nicolas Derome również został zawieszony za uwagi zgłoszone podczas panelu. Derome powiedział: „Te informacje są bardzo ważne, aby móc dokonać swobodnego i świadomego wyboru dotyczącego tej kampanii szczepień dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat”.

Uniwersytet Laval odrzucił prośbę o komentarz. Jednak wkrótce po opublikowaniu prezentacji Derome rzeczniczka Uniwersytetu Laval, Andrée-Anne Stewart, w rozmowie z Radio-Canada, powiedziała, że ​​uwagi Derome’a ​​„w żaden sposób nie odzwierciedlają stanowiska Uniwersytetu Laval i jego wydziału naukowo-technicznego w odniesieniu do kryzysu zdrowotnego”.

Kolektyw Reinfo powiedział, że pomoże to obojgu profesorom: „Jeśli uniwersytety zakneblują swoich profesorów, podobnie jak różne profesje zawodowe, popadniemy w dyktaturę”.

Związek wydziałowy na Uniwersytecie Laval złożył skargę w imieniu Provosta. Profesor został zawieszony, mimo że stan Quebec niedawno uchwalił ustawę 32 w celu ochrony wolności akademickiej z powodu twierdzeń, że „profesorowie przestali nauczać kontrowersyjnych przedmiotów, aby nie urazić studentów”.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: „Reclaim The Net”
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. andi170 14.07.2022 14:46

    Kanadą rządzą FASZYŚCI na czele z Tradeu uczniem starego hitlerowca Schwaba.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.