Uniki premiera Izraela

Opublikowano: 01.02.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1938

Prokurator Generalny ICC (Międzynarodowy Trybunał Karny) Fatou Bensouda odpowiedziała Binjaminowi Netanjahu na skierowany pod jej adresem zarzut antysemityzmu, że jest godny pożałowania.

Miesiąc wcześniej pani prokurator wszczęła procedurę zapoznania się z oskarżeniami dotyczącymi zbrodni wojennych w rejonach Gazy, Zachodniego Brzegu i Wschodniej Jerozolimy. Na podstawie dostarczonego na 100 stronach materiału dowodowego z dniem 20 grudnia 2019 roku  rozpoczęto śledztwo. Poprzedzone 5-letnim okresem gromadzenia dowodów dochodzenie oparte zostało  na zarzutach przestępstw popełnionych przez przedstawicieli Izraela oraz palestyńskie ugrupowania zbrojne w rejonie, do którego prawo roszczą Palestyńczycy.

Dwa dni później zapalając chanukowe świece Binjamin Netanjahu powiedział: „Mówią, że Żydzi nie mają prawa żyć w kraju Żydów – na ziemi Izraela. Tym światłem prawdy pokonamy was jak zawsze w historii pokonywaliśmy antysemityzm.”

Próbując storpedować proces w Hadze, premier Izraela użył jako argumentu statusu Palestyny: nie będąc państwem, Palestyna nie podlega jurysdykcji Trybunału w Hadze. Dlatego też na Forum w Jerozolimie przedstawił swoim nobliwym jak on sam gościom listę do podpisania pod swoim wnioskiem do ICC o bezzasadność rozpatrywania zarzutów. To jego desperacka przedwyborcza strategia zachowania stanowiska gwarantującego immunitet. Jego utrata może oznaczać wakacje za kratkami.

Dla wykazania się przed wyborcami skutecznością prowadzonej polityki od Władimira Putina wyjednał ułaskawienie dla odsiadującej 7-letni wyrok narkomanki. Mimo, że z listy politycznych zamówień Trump właśnie ogłosił kolejne – dawno oczekiwany plan dwóch państw, Netanjahu liczy, że niewygodny proces w Hadze uda się zdusić w zarodku.

Jeszcze w styczniu br. mimo spełnienia przez Palestynę wszystkich formalności jako państwa członkowskiego, prawni doradcy Netanjahu podważyli objętość przedłożonych dowodów – zeznań świadków, ofiar i żołnierzy, wnioskując o redukcję do 30 stron. Znów gra na zwłokę.

Opracowanie: Jola
Na podstawie: TimesOfIsrael.com
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Kaczor3333 01.02.2020 11:19

    Strach puścić “bąka” obok Żyda. Poleci w jego stronę i pójdzie się siedzieć na dwa lata za antysemityzm.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.