Unikatowe fotografie z Egiptu sprzed 170 lat

Opublikowano: 23.05.2022 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 586

O tym jak dzisiaj wyglądają ruiny, budynki i świątynie stworzone ręką starożytnych Egipcjanach wiemy bardzo dobrze. To co udało się znaleźć i odkopać w przeszłości, współcześnie stało się obiektem pożądania turystów z całego świata. Znane dziś, najbardziej popularne struktury i budowle Starożytnego Egiptu, zostały przygotowane tak, aby spodobały się jak największej liczbie zwiedzających. Klimatyczne oświetlenie, gra cieni, wyczyszczona powierzchnia struktur a także odnowione elementy zdobień, próbują w jak najbardziej atrakcyjny sposób przedstawić nam to co przetrwało po jednej z najbardziej rozwiniętych cywilizacji starożytnego świata. Jednak zanim turystyka rozwinęła się na dobre, podziwiane dziś wspaniałości Egiptu wyglądały zdumiewająco inaczej. W dzisiejszym odcinku moi drodzy, zobaczycie serię niesamowitych zdjęć autorstwa Maxima du Campa, które wykonał w czasie wyprawy między innymi do Egiptu ponad 170 lat temu. Unikatowe zdjęcia, są prawdziwym skarbem i ewenementem. Przedstawiają ruiny a także budowle starożytnego Egiptu w stanie przed najbardziej intensywnymi pracami archeologicznymi. Przyglądając się niektórym z nich, można popaść w zachwyt i poczuć mistyczną atmosferę, która została na nich uwieczniona.

3

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.