UNICEF ostrzega przed „straconym pokoleniem” dzieci

Opublikowano: 20.11.2020 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2318

Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF) ostrzegł przed pojawieniem się dzieci „straconego pokolenia” z powodu skutków pandemii koronawirusa, wpływających na ich edukację, odżywianie i zdrowie – czytamy w raporcie funduszu.

Według danych na 3 listopada, ujętych w raporcie funduszu, w 87 krajach wśród dzieci i młodzieży poniżej 20 roku życia tylko co dziewiąte z nich było zarażone COVID-19, co stanowi 11% z 25,7 milionów zakażeń zarejestrowanych w tych krajach. Jak podkreślono, korzyści płynące z uczęszczania do szkoły przy przestrzeganiu środków przeciwwirusowych są znacznie większe niż z ich zamknięcia. Przedstawiciele UNICEF podkreślają, że dzieci częściej zarażają się koronawirusem na ulicy, a nie w szkołach.

„Przez całą pandemię COVID-19 utrzymywał się mit, że dzieci nie są tak bardzo dotknięte tą chorobą. Nie ma nic bardziej mylnego. Chociaż dzieci mogą chorować (na koronawirusa – red.) i być nosicielami choroby, to tylko wierzchołek góry lodowej pandemii. Zakłócenia w świadczeniu podstawowych usług i rosnące ubóstwo stanowią największe zagrożenie dla dzieci. Im dłużej trwa kryzys (COVID-19 – red.), tym głębszy jest jego wpływ na edukację, odżywianie i ogólny stan zdrowia dzieci. Przyszłość całego pokolenia jest zagrożona” – powiedziała dyrektor wykonawcza UNICEF Henrietta Fore.

W raporcie UNICEF zwrócono uwagę na to, że pandemia wpłynęła również na spadek świadczenia usług zdrowotnych i socjalnych dla dzieci. Według danych funduszu do listopada 2020 r. zamknięcie szkół z powodu pandemii koronawirusa dotknęło 572 miliony uczniów, czyli 33% wszystkich uczniów na całym świecie. Ze względu na problemy w świadczeniu usług medycznych w 2021 roku liczba zgonów wśród dzieci może wzrosnąć o dwa miliony, liczba urodzeń martwych może wzrosnąć o 200 tysięcy. UNICEF przewiduje, że dodatkowe sześć do siedmiu milionów dzieci poniżej piątego roku życia na całym świecie będzie cierpieć z powodu wyniszczenia organizmu i niedożywienia.

Z raportu wynika, że na całym świecie liczba dzieci żyjących w wielowymiarowym ubóstwie (bez dostępu do edukacji, lekarstw, odpowiednich warunków mieszkaniowych, urządzeń sanitarnych oraz wody) wzrosła o 15%, do 150 milionów.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.