Unia Europejska zepchnięta do kąta

Opublikowano: 10.12.2022 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3652

Odmowa ze strony Brukseli wypłaty 7,5 miliarda euro w ramach pomocy Węgrom w przezwyciężaniu kryzysu została inteligentnie wykorzystana przez Victora Orbana.

Nawoływanie do pośpiechu i jedności w wymierzeniu Węgrom kary za brak spójności prawa państwowego z unijnym okazało się płonne. Podstawowym warunkiem uzyskania pomocy było „znalezienie się po właściwej stronie historii”, czyli poparcie sankcji przeciw Rosji. Dla uzyskania skuteczności w pozbawieniu Węgier środków pomocowych zarządzono głosowanie w pakiecie razem z pomocą dla Ukrainy.

Chcąc zapobiec obciążeniu swoich rodaków kontrybucją na rzecz państwa w stanie wojny, Orban musiałby głosować przeciw swojemu interesowi. Rozwiązaniem okazało się wsparcie 12 krajów członkowskich podzielających stanowisko Orbana. Wśród nich są Dania, Szwecja i Łotwa, Francja i Niemcy. To niemal 50% członków UE. Przedstawiciele najsilniejszych gospodarczo państw Scholtz i Macron nie zgodzili się z decyzją komisji brukselskiej.

Danina na rzecz Kijowa będzie musiała być wysupłana przez pozostałe państwa. Jednym z rozwiązań branym pod uwagę jest zaciągnięcie pożyczek celem przekazania ich Ukrainie. Orban nie godzi się na to, krytykując, że zamiast współpracy i rozwoju tworzona jest społeczność brnąca w długach. Taktyka presji na Unię z pomocą silnych może być skuteczna.

Opracowanie: Jola
Na podstawie: YouTube.com
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. rici 10.12.2022 22:16

  A dlaczego w polskich wiadomosciach nie ma nic na temat dzisiejszych aresztowan w Parlamencie Europejskim za korupcje, i to u samej gory?

 2. Admin WM 11.12.2022 07:54

  Możesz napisać o tym artykuł i go opublikować.

 3. pikpok 11.12.2022 10:12

  rici, to temat zastępczy dla niemiaszków, co by o kryzysie gospodarczym zapomnieli, tak jak niedawne aresztowania “zamachowców”? Orwell ,,Rok 1984″.
  Korupcja to tam była zawsze.

 4. rici 11.12.2022 11:29

  To moze byc temat zastepczy dla Niemcow nawet z tego powodu ze dotychczasowa afera z tzw. “puczem” wywolala wiecej smiechu niz strachu. Nawet wedlug opini rodziny Heinricha XIII pruskiego jest on wariatem. Co prawda udzial wielu zolnierzy Bundewehry wskazuje na niepokoje w tej formacji po praktycznym zniszczeniu jej przez Ursule von Leien w czasie gdy byla ministrem obrony, cos podobnego co zrobil Maciarewicz w Polsce.
  A co do tej afery korupcyjnej to zastanawia mnie ta piata zatrzymana osoba ktorej nie podano nazwiska, czy ma to jakis zwiazek z Polska? No i ze w dalszym kregu podejrzanych jest kilkadziesiat osob z PE.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.