Ulotne życie w Gazie

Opublikowano: 17.05.2021 | Kategorie: Opinie i dyskusje

Liczba wyświetleń: 795

Choć konflikt izraelsko-palestyński ciągnie się od początku XX wieku, ostatnie działania podyktowane są buntem ludności arabskiej przeciw wywłaszczaniu ich z domów leżących na Wzgórzu Świątynnym we Wschodniej Jerozolimie, która wedle wszelkich międzynarodowych ustaleń i traktatów należy do Palestyny, jako element wspólnego zarządu nad miastem świętym dla trzech religii. Izrael twierdzi jednak, że podstawą do wywłaszczenia jest fakt, iż kiedyś w budynkach tych mieszkali Żydzi. Prowadzona od 1948 r. akcja przesiedlania Palestyńczyków nie stanowi tu żadnego argumentu. Wszak nie Izrael decydował, gdzie zamieszkają po wyrzuceniu ich z domów. Palestyńczycy nie mogą też liczyć na żadne rekompensaty z tytułu pozostawionych za sobą majątków, z których Izrael ich wywłaszczył.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.