Ulicami Londynu przeszedł protest przeciwko lockdownowi

Opublikowano: 25.04.2021 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1636

Pomimo znacznego poluzowania lockdownu 12 kwietnia i zapowiedzi zniesienia kolejnych obostrzeń 17 maja, ulicami Londynu przeszedł dziś antylockdownowy protest. W trakcie marszu „Unite for Freedom” demonstranci skandowali m.in. hasła „wolność” i „zdejmijcie maseczki”.

W proteście przeciwko lockdownowi wzięło dziś udział w Londynie kilka tysięcy ludzi (media mówią nawet o 10 000 uczestników, ale Met Police nie potwierdziła tej informacji). Większość uczestników marszu „Unite for Freedom” nie miała zakrytego nosa i ust, natomiast wielu niosło plakietki z żądaniem powrotu do normalności i z hasłami przeciwko wprowadzaniu paszportów covidowych. „Wolność”, „zdejmijcie maseczki”, „nie potrzebujecie dowodów, aby poznać prawdę”, „nie dla paszportów szczepionkowych” czy „ludzie odrzucają waszą totalitarną państwową agendę” – to tylko przykładowe hasła niesione przez demonstrantów.

Wczorajszy marsz był jednak wyjątkowo spokojny w porównaniu do demonstracji, jakie miały miejsce w Londynie w ostatnich miesiącach. Met Police poinformowała, że w trakcie zgromadzenia aresztowała jedynie dwie osoby: 38-letniego mężczyznę w pobliżu Embankment i 37-letniego, pijanego mężczyznę w pobliżu Trafalgar Square. Obaj demonstranci zostali aresztowani pod zarzutem naruszenia porządku publicznego.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.