Ukryty kod Zwierzyńca

Opublikowano: 30.07.2023 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 700

O idealnym miejscu do odpoczynku, zharmonizowanym z naturą, zamarzył pod koniec XVI wieku, mając wzorce włoskiego odrodzenia, Jan Zamoyski. I tak powstał Zwierzyniec. Dziś w jego centrum, między dwoma zabytkowymi budynkami Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska znajduje się pusty plac. To niemożliwe, by architekt doby renesansu nic tu nie zaprojektował. I tak zaczęły się poszukiwania Lucyny i Michała Patyków, architektów związanych ze Zwierzyńcem i Krakowem. Temat bardzo zaintrygował również dr inż. Małgorzatę Przegalińską, która zajmuje się architekturą krajobrazu.

Źródło: Radio Lublin


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.