Ukryty cel prezydencji?

Opublikowano: 17.12.2011 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1786

Ministerstwo Gospodarki nadesłało komunikat w którym szef resortu Waldemar Pawlak stwierdza:

– Udało nam się sfinalizować trwający 18 lat proces akcesji Rosji do Światowej Organizacji Handlu. Jest to duży sukces polskiej prezydencji w obszarze wspólnej polityki handlowej Unii.

Pawlak wypowiedział się po podpisaniu 16 grudnia 2011 r. dwustronnych umów UE-Rosja w ramach pakietu akcesyjnego do WTO (World Trade Organization).

Warunki członkostwa Rosji w Światowej Organizacji Handlu zostały oficjalnie zatwierdzone podczas 8. Konferencji Ministerialnej WTO, która odbyła się w dniach 15-17 grudnia 2011 r. w Genewie.

Waldemar Pawlak podpisał, w imieniu Unii Europejskiej, cztery bilateralne porozumienia z Rosją. Stanowią one istotny element tzw. pakietu akcesyjnego.

– Uzgodniliśmy m.in. zasady handlu usługami, surowcami oraz częściami i podzespołami pojazdów silnikowych a także wywozu drewna z Federacji Rosyjskiej do Unii – poinformował.

Wiceszef polskiego rządu podkreślił, że przyjęcie Rosji do WTO było od lat jednym z najważniejszych priorytetów Wspólnej Polityki Handlowej UE.

Warto dodać: wprowadzenie Rosji do WTO było najwyraźniej ukrytym celem polskiej prezydencji, ponieważ do tej pory żaden przedstawiciel władz o sprawie nie mówił. Ale jak widać, już po wyborach rząd może zdobyć się na szczerość…

Opracowanie: Jak
Źródło: Stefczyk.info


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. fm 17.12.2011 10:44

  Mam potężne obawy co do tego co oni podpisali. Pawlak tak bardzo zachwala swoje dokonania.. (vide InterArms & InterArms II, Optimus – Kluska).. a dokonania ma..

  “..W ciągu 1993 i 1994 r. URM, GUC, BGŻ, ZUS, MEN, Kasa Rolniczego
  Ubezpieczenia Społecznego i Agencja Własności Rolnej Skarbu Państwa zawarły z firmami InterAms i InterAms II kontrakty na dostawę sprzętu komputerowego o wartości ponad 200 mld starych złotych. NIK wszczął kontrolę w URM po ogłoszeniu upadłości firmy InterAms II w końcu listopada 1994 r. i ujawnieniu prywatnych powiązań premiera Waldemara Pawlaka z właścicielem tej firmy Pawłem Zdunkiem. Umowy zawierane były często przez osoby nieupoważnione, InterAms otrzymywał zamówienia bez przetargu, władze kontrolowanych instytucji decydowały o wyborze InterAmsu wbrew zaleceniom komisji przetargowych. Np. w przypadku Ministerstwa Współpracy Gospodarczej z Zagranicą komisja rekomendowała „Computerland, ale ówczesny minister Lesław Podkański na notatce komisji napisał: “Wybieramy InterAms”.* Urzędy często płaciły InterAmsom, zanim otrzymały sprzęt. InterAms nie płacił też kar za opóźnienia dostaw.* Szczególne zaufanie, którym cieszyły się InterAmsy w Urzędzie Rady Ministrów, było dla większości instytucji wystarczającą rekomendacją. Nie badano sytuacji finansowej firmy….”

 2. MamDosc 17.12.2011 11:50

  Dobrze widzieć ,że chociaż robią coś dla innego kraju 🙂
  Polecam przyjrzeć się sprawie GMO i pana Pawlaka -to też niezłe łajno wychodzi.

 3. Il 17.12.2011 11:50

  Kara pozbawienia wolności i ciężkich prac na rzecz schorowanego i wykorzystanego społeczeństwa Polskiego dla Pawlaka za sprzeniewierzenie majątku publicznego.
  Pawlak to sprzedawczyk i malwersant nierządu polskawego..

 4. adambiernacki 17.12.2011 14:00

  Kto miał by go skazać? Kula w łeb w imieniu Rzeczpospolitej.

 5. Il 17.12.2011 15:09

  Może go skazać Społeczeństwo na przykład w internetowo rzeczywistym referendum.
  Szkoda prądu na robienie kulek i umieszczanie ich w tych chorych mózgach.
  Zawsze można spróbować przeprogramować teoretyzującego pasożyta np. na wolontariusza robiącego zakupy i posiłki zwłaszcza dla chorych i niepełnosprawnych starszych Ludzi. Wtedy Pawlak nie byłby jak pawiak tylko jak normalny dobrouczynkowy Człowiek.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.