Liczba wyświetleń: 1968
Ministerstwo Gospodarki nadesłało komunikat w którym szef resortu Waldemar Pawlak stwierdza:
– Udało nam się sfinalizować trwający 18 lat proces akcesji Rosji do Światowej Organizacji Handlu. Jest to duży sukces polskiej prezydencji w obszarze wspólnej polityki handlowej Unii.
Pawlak wypowiedział się po podpisaniu 16 grudnia 2011 r. dwustronnych umów UE-Rosja w ramach pakietu akcesyjnego do WTO (World Trade Organization).
Warunki członkostwa Rosji w Światowej Organizacji Handlu zostały oficjalnie zatwierdzone podczas 8. Konferencji Ministerialnej WTO, która odbyła się w dniach 15-17 grudnia 2011 r. w Genewie.
Waldemar Pawlak podpisał, w imieniu Unii Europejskiej, cztery bilateralne porozumienia z Rosją. Stanowią one istotny element tzw. pakietu akcesyjnego.
– Uzgodniliśmy m.in. zasady handlu usługami, surowcami oraz częściami i podzespołami pojazdów silnikowych a także wywozu drewna z Federacji Rosyjskiej do Unii – poinformował.
Wiceszef polskiego rządu podkreślił, że przyjęcie Rosji do WTO było od lat jednym z najważniejszych priorytetów Wspólnej Polityki Handlowej UE.
Warto dodać: wprowadzenie Rosji do WTO było najwyraźniej ukrytym celem polskiej prezydencji, ponieważ do tej pory żaden przedstawiciel władz o sprawie nie mówił. Ale jak widać, już po wyborach rząd może zdobyć się na szczerość…
Opracowanie: Jak
Źródło: Stefczyk.info
Mam potężne obawy co do tego co oni podpisali. Pawlak tak bardzo zachwala swoje dokonania.. (vide InterArms & InterArms II, Optimus – Kluska).. a dokonania ma..
„..W ciągu 1993 i 1994 r. URM, GUC, BGŻ, ZUS, MEN, Kasa Rolniczego
Ubezpieczenia Społecznego i Agencja Własności Rolnej Skarbu Państwa zawarły z firmami InterAms i InterAms II kontrakty na dostawę sprzętu komputerowego o wartości ponad 200 mld starych złotych. NIK wszczął kontrolę w URM po ogłoszeniu upadłości firmy InterAms II w końcu listopada 1994 r. i ujawnieniu prywatnych powiązań premiera Waldemara Pawlaka z właścicielem tej firmy Pawłem Zdunkiem. Umowy zawierane były często przez osoby nieupoważnione, InterAms otrzymywał zamówienia bez przetargu, władze kontrolowanych instytucji decydowały o wyborze InterAmsu wbrew zaleceniom komisji przetargowych. Np. w przypadku Ministerstwa Współpracy Gospodarczej z Zagranicą komisja rekomendowała „Computerland, ale ówczesny minister Lesław Podkański na notatce komisji napisał: „Wybieramy InterAms”.* Urzędy często płaciły InterAmsom, zanim otrzymały sprzęt. InterAms nie płacił też kar za opóźnienia dostaw.* Szczególne zaufanie, którym cieszyły się InterAmsy w Urzędzie Rady Ministrów, było dla większości instytucji wystarczającą rekomendacją. Nie badano sytuacji finansowej firmy….”
Dobrze widzieć ,że chociaż robią coś dla innego kraju 🙂
Polecam przyjrzeć się sprawie GMO i pana Pawlaka -to też niezłe łajno wychodzi.
Kara pozbawienia wolności i ciężkich prac na rzecz schorowanego i wykorzystanego społeczeństwa Polskiego dla Pawlaka za sprzeniewierzenie majątku publicznego.
Pawlak to sprzedawczyk i malwersant nierządu polskawego..
Kto miał by go skazać? Kula w łeb w imieniu Rzeczpospolitej.
Może go skazać Społeczeństwo na przykład w internetowo rzeczywistym referendum.
Szkoda prądu na robienie kulek i umieszczanie ich w tych chorych mózgach.
Zawsze można spróbować przeprogramować teoretyzującego pasożyta np. na wolontariusza robiącego zakupy i posiłki zwłaszcza dla chorych i niepełnosprawnych starszych Ludzi. Wtedy Pawlak nie byłby jak pawiak tylko jak normalny dobrouczynkowy Człowiek.