„Ukryta sieć” to nazwa wprowadzająca w błąd

Opublikowano: 08.05.2017 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 398

Nowe badania dostarczyły informacji na temat struktury ukrytej sieci. Co ciekawe, zespół badawczy odkrył, że tzw. dark web nie przypomina wcale sieci, będąc bardziej podobnym do serii ciemnych wysp. Zdecydowana większość witryn należących do “dark web” występuje w całkowitej izolacji.

Badacze analizowali główne nazwy domen w dark webie, koncentrując się głównie na domenie .onion, która jest analogiczna do .com w WWW. Stworzono od niej algorytm śledzenia trasy połączeń z jednej witryny do drugiej.

Dowiedziono, że tylko 13% wszystkich witryn należących do ukrytej sieci internetowej faktycznie łączy się ze sobą, co oznacza, że pozostałe 87% jest całkowicie odcięte od wszystkich innych witryn. Oznacza to, że w przeciwieństwie do stron www, dark web jest miejscem izolacji.

Naukowcy sugerują, że różnica ta może wynikać z ciągłego pojawiania się i znikania witryn. Dodatkowo, witryny posiadające powiązania w dark webie, posiadają jednocześnie powiązania z witrynami w WWW.

Autorstwo: Scarlet
Na podstawie: iflscience.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.