Ukraińskie wojsko od kilku dni prowadzi ostrzał Energodaru

Opublikowano: 19.09.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1263

W czasie wojny rosyjsko-ukraińskiej wszystkie informacje na jej temat mogą zawierać treści korzystne dla Ukrainy lub Rosji, których nie da się obiektywnie zweryfikować z powodu masowego produkowania propagandowych i fałszywych informacji wojennych przez obie strony konfliktu.

Kanał „News Way” na „YouTube” opublikował nagranie pokazujące płonące samochody w jednej z dzielnic Energodaru na Ukrainie w okolicy Zaporoskiej Elektrowni Atomowej. Pożar został wywołany z powodu działań wojennych.

https://www.youtube.com/watch?v=WMPm-w7p96Y

Siły Zbrojne Ukrainy nieprzerwanie od kilku dni prowadzą ostrzał Energodaru, przy czym pociski spadają bezpośrednio w pobliżu Zaporoskiej Elektrowni Atomowej – poinformował Aleksandr Wołga, szef miejskiej administracji wojskowo-cywilnej.

„Od kilku dni z rzędu trwa nieustanny ostrzał. Myśleliśmy, że częściowo misja MAEA wpłynie na sytuację, ale jak widzimy, [ukraińscy wojskowi] nie są zbyt nieśmiali, jeśli chodzi o obecność grupy roboczej na terytorium zaporoskiej elektrowni atomowej. Nadal prowadzone są ostrzały terytorium miasta. Osiedle Wolna, które znajduje się w bliskim sąsiedztwie elektrowni atomowej, elektrociepłowni i linii brzegowej miasta, praktycznie nie istnieje” — powiedział Wołga.

„Trafienia zdarzają się obecnie w bezpośrednim sąsiedztwie [elektrowni atomowej]. Dosłownie teraz znów nadeszła informacja, że rozpoczął się ostrzał strefy przybrzeżnej. Ostrzeliwują pobliską elektrociepłownię. Wszystko jest tu bardzo bliskie. Elektrownia atomowa jest oddalona o kilometr od elektrociepłowni” — przypomniał szef miasta.

Przypominamy, że w czwartek 1 września delegacja MAEA pod przewodnictwem dyrektora generalnego Rafaela Grossi zdołała dotrzeć do Energodaru i złożyć wizytę w Zaporoskiej Elektrowni Atomowej. Według Grossiego, międzynarodowym inspektorom udało się uzyskać kluczowe dane na temat sytuacji w zakładzie, ale będą kontynuować prace, ponieważ wiele kwestii wymaga bardziej szczegółowego omówienia. MAEA, jak zapewnił jej dyrektor generalny, zorganizuje stałą obecność w Energodarze.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.