Ukraińskie ofiary banderowców

Opublikowano: 10.07.2023 | Kategorie: Opinie i dyskusje

Liczba wyświetleń: 997

Oficjalna ukraińska historiografia, robi dziś z OUN-UPA bohaterów sprawy narodowej i weteranów “walki o niepodległość”. Piszący historię na nowo, pomijają jednak fakt, iż w pierwszej kolejności ofiarami protoplastów ukraińskiego szowinizmu byli… Ukraińcy właśnie. Podobnie było w latach krwawych zbrodni na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, gdy banderowcy z równą brutalnością co Polaków, traktowali swoich rodaków, którzy nie chcieli do mordów się przyłączać, a nawet ostrzegali swoich polskich sąsiadów. O tych niesłusznie zapomnianych: Mateusz Piskorski i Tomasz Jankowski.

Źródło: YouTube.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. LichoNiespi 11.07.2023 01:05

    Jesli chodzi o te i inne zbrodnie upa na Polakach …..powiem krutko…kto jest winny , winny jest obecny rzad ukrainski i jego komik…ale kto jest bardziej winny..bardzej winny jest rzad polski tzw nierzad lub zw takze jako rzad warszawski ktory jako sluga upa-ukraincow robi wszystko azeby ukrainskiego komika nie obrazic i robiom jemu i ukraincom laske.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.