Ukraińskie flagi znikają z ulic Warszawy

Opublikowano: 05.05.2022 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2044

To nie jest rosyjska propaganda – informacje oparto na doniesieniach polskich mediów.

Portal Warszawa.NaszeMiasto.pl informuje, że ukraińskie flagi, którymi od 26 lutego dekorowano warszawskie autobusy i tramwaje, już nie powrócą.

2 maja ukraińskie flagi zamieniono na polskie a 3 maja dołączyła do nich flaga stolicy. 4 maja flagi zostały zdjęte. „Od środy, 4 maja, w dni zwykłe, nie będące świętami, pojazdy komunikacji miejskiej nie będą dekorowane żadnymi flagami” – powiedział w Radiu Dla Ciebie Jakub Leduchowski, zastępca rzecznika stołecznego ratusza.

Warto również wiedzieć, że według przepisów polskiego prawa wywieszanie na masztach i budynkach obiektów państwowych/samorządowych wyłącznie flagi Ukrainy (jak zrobił to warszawski ratusz), narusza przepisy polskiego prawa. Wywieszanie flagi obcego państwa jest możliwe, ale musi towarzyszyć jej lepiej eksponowana flaga Polski. Pisze o tym m.in. portal Prawo.pl.

Istnieje też protokół flagowy, który został w Sejmie złamany przez prezydium Sejmu. Marszałek Witek potwierdziła, a prawie wszyscy posłowie z aplauzem jej słowa oklaskiwali, że prezydium wyraziło zgodę na złamanie protokołu i eksponowanie flagi Ukrainy w miejscu flagi gospodarza, a nie państwa-gościa.

Autorstwo: Maurycy Hawranek
Na podstawie: Warszawa.NaszeMiasto.pl, Prawo.pl
Źródło: WolneMedia.net

33

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. Kaczor3333 05.05.2022 11:30

  Jakby nastał taki prawdziwy dzień prawdy. Taki szczery do bólu. Ciekawe jakie flagi wywieszaliby ludzie u władzy, z którymi się by utożsamiali. Byłoby bardzo kolorowo.

 2. X3na 05.05.2022 20:49

  No tak, bo nie ma miejsca na 6 flag – flagę ukropolin – żydowską, ukraińską, rosyjską, niemiecką, komunistyczną oraz flage Pfizera / Gavi / mosonów.

 3. Katarzyna TG 05.05.2022 21:03

  @ Kaczor3333

  Nic by nie wywiesili bo ekspresja ich prawdziwych barw jest zabroniona prawem.

 4. BANDZIORkaq 05.05.2022 22:23

  Ja tam obstawiam, że byłyby to co najwyżej białe gacie na kiju, w dodatku z brunatnym oznaczeniem w wiadomym miejscu , co wskazywałoby na szczerość ekspozycji, bo tak naprawdę robią w gacie że strachu.

 5. Doctor Who 05.05.2022 23:41

  Byłaby jedna flaga, zielona z symbolem $.

 6. Adalb 06.05.2022 05:01

  No to zgroza “goście” dostaną kolejnej traumy po wyjeździe z ua gdy znikną ich choragiewki z ulic Warszawy . Deszczyca niewątpliwie zaskarży czaskoskiego do sądu za takie tortury na “gościach”.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.