Ukraińska wieś zlikwidowała ulicę Bandery

Opublikowano: 21.10.2022 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1651

Jak donosi portal Kresy.pl, rada miejscowości Tywrów w obwodzie winnickim na Ukrainie postanowiła usunąć nazwę ulicy imienia Stepana Bandery. Co ciekawe, stało się to około cztery miesiące po nadaniu tej nazwy przez radę wsi.

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż sesja rady obyła się niedługo przed 12 października, to jest umowną datą powstania Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA). Od 2014 roku jest to święto państwowe – “Dzień Obrońcy Ojczyzny”, aktualnie nazywany “Dniem Obrońców i Obrończyń Ukrainy”. W tym roku przypada okrągła, 80. rocznica powstania tej zbrodniczej formacji.

Inna istotna rzecz to fakt, iż wynikło to z rozpatrzenia odwołania zbiorowego mieszkańców wsi. „Biorąc pod uwagę wielokrotne apele mieszkańców Tywrowa dotyczące zmiany nazwy ulicy w Tywrowie, rada sołecka POSTANAWIA: przyjąć do wiadomości zbiorowy apel mieszkańców Tywrowa z dnia 30.09.2022 r. w sprawie zmiany nazwy ulicy Stepana Bandery”. Ulica będzie się teraz nazywać Logańską.

Czy to początek dobrych zmian? Raczej na nic takiego się nie zanosi. Kresy.pl piszą: „W rankingu „Narodowy TOP”, mającym wskazać »najwybitniejszych Ukraińców wszech czasów«, w pierwszej piątce znaleźli się m.in. prezydent Wołodymyr Zełenski, przywódca powstania kozackiego Bohdan Chmielnicki oraz lider OUN, Stepan Bandera”.

Piotr Zduńczyk napisał na „Twitterze”: „Rada miejscowości Tywrów w obwodzie winnickim na Ukrainie postanowiła usunąć nazwę ulicy imienia Stepana Bandery. Denazyfikacja w małej miejscowości, może będzie refleksją również w innych rejonach Ukrainy?”.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: Kresy.pl, Twitter.com
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. maxon37 21.10.2022 16:35

    Ponoć bandera był cwelem .. Gdzieś wyczytałem przypadkowo

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.