Ukraińscy urzędnicy zdefraudowali 250 mln hrywien na kamizelki kuloodporne

Opublikowano: 04.11.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1492

Poprzednie kierownictwo jednego z ukraińskich urzędów zdefraudowało 250 mln hrywien przeznaczonych na zakup kamizelek kuloodpornych dla armii. Poinformowało o tym Państwowe Biuro Śledcze (DBR), które pełni funkcję centrali kryminalnej na Ukrainie.

Były szef urzędu patentowego wraz z urzędnikiem ministerstwa gospodarki i szefem organizacji wolontariackiej zostali oskarżeni o przekazanie państwowych pieniędzy przeznaczonych na zakup kamizelek kuloodpornych na konto stowarzyszenia charytatywnego. Stamtąd pieniądze trafiały przez kilka firm w ręce oskarżonych, którym grozi teraz do 12 lat więzienia. Według śledczych, były dyrektor UkrPatent opuścił kraj. Kryminaliści powiedzieli, że zajęli konta firm zaangażowanych w oszukańczy schemat i podjęli działania w celu zapewnienia odszkodowania za szkody wyrządzone państwu ukraińskiemu.
Korupcja na Ukrainie

Pomimo poprawy sytuacji w ostatnich latach, ukraińska administracja państwowa nadal ma opinię podatnej na korupcję – zauważa agencja informacyjna DPA. Jednocześnie tysiące wolontariuszy nie tylko pomaga uchodźcom, ale także zbiera pieniądze i dary rzeczowe, od śpiworów, przez kamizelki kuloodporne po pojazdy wojskowe.

W czerwcu Komisja Europejska zarekomendowała kandydaturę Ukrainy do członkostwa w Unii Europejskiej. Wówczas Ursula von der Leyen powiedziała, że kraj ten będzie musiał przeprowadzić szereg reform, które wiążą się z procesem przyjęcia. Walka z korupcją jest jedną z nich.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: Echo24.cz
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

 1. MasaKalambura 04.11.2022 22:12

  250 miliardów ze słabej waluty, to w rzeczywistości miast niewielka strata…

  Tylko w oczach grup rodzinnych może mieć większe znaczenie.

  Ta informacja oznacza zwyczajnie, że w związku ze spadkiem wartości waluty, wartości defraudacji nie maleją specjalnie wyraźnie.

  Patriotyzm oznacza od dzisiaj trzy rzeczy. Święta Trójca wojskowych to teraz:
  Bóg, Honor, Planeta Ziemia-Rodzina
  – Ojczyzna.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.