Ukraińscy lekarze wyrzucają szczepionki

Opublikowano: 02.03.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 3059

Ukraińskie placówki medyczne wyrzuciły część niewykorzystanych szczepionek przeciw koronawirusowi po tym, jak lekarze nie stawili się na własne szczepienia – donosi „Rzeczpospolita”.

Od poniedziałku na Ukrainie trwa akcja wakcynacji przeciwko COVID-19. W ubiegłym tygodniu dotarła tam pierwsza partia szczepionek firmy AstraZeneca. Zgodnie z kalendarzem szczepień pracownicy medyczni, którzy są na pierwszej linii walki z epidemią otrzymają szczepionkę jako pierwsi.

Mimo iż Ukraina dysponuje ponad pół milionem dawek preparatu na koronawirusa, władze walczą ze sceptycznym podejściem społeczeństwa do szczepień. Wyniki sondaży, na które powołuje się dziennik, pokazuje, że niemal połowa, bo aż 47 proc. Ukraińców nie chce się zaszczepić. „Ważne jest, abyśmy zrozumieli, jak przebiegają wszystkie procesy, dlaczego lekarze odmawiają szczepień” – powiedział szef partii prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, Ołeksandr Kornijenko, cytowany przez „Rz”.

Jak wynika z danych Ministerstwa Zdrowia do 28 lutego w kraju łącznie podano 3 141 szczepionek, w tym tylko 90 w ciągu ostatniej doby.

Szef resortu zdrowia Maksym Stiepanow przekazał, że rząd pracuje nad tym, aby szczepionki nie były wyrzucane. Zaznaczył, że do podobnych sytuacji dochodziło również w innych krajach. „Udowodniłem na własnym przykładzie, że szczepionka jest skuteczna i bezpieczna” – powiedział minister zdrowia po tym, jak w poniedziałek został zaszczepiony.

Na poniższym filmie wideo polski lekarz dr Witold Rogiewicz kpi z obaw antyszczepionkowców. Umarł po przyjęciu „szczepionki” na COVID-19. „Nie wiemy jak to napisać… W nocy odszedł nagle nasz Przyjaciel i Współpracownik – dr Witold Rogiewicz. Jesteśmy zdruzgotani tą wiadomością” – piszą koledzy i koleżanki zmarłego lekarza z OVIkliniki.

Źródło: pl.SputnikNews.com
Uzupełnienie (ostatni akapit): WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Wolfman 02.03.2021 17:55

  Ale nie głupi ci Ukraińcy. Ja się poświęcę, jak na moich oczach cała elita rządząca weźmie szczepionkę (prawdziwą). No jeśli umrą, to założę crowdfunding na pomnik.

 2. Admin WM 02.03.2021 19:38

  „Nie wiemy jak to napisać… (…) Jesteśmy zdruzgotani tą wiadomością” – BEZCENNE.

 3. BANDZIORkaq 02.03.2021 19:44

  # Wolfman
  Nie mogą przyjąć prawdziwej szczepionki, bo to preparat genetyczny a nie szczepionka. Mogą go przyjąć, ale stawiam, że dostaną sól fizjologiczną.
  Do ostatniego akapitu, no cóż, ten się śmieje, kto się śmieje ostatni, przykra nauczka dla tego pana, nie dość, że udowodnił rację foliarzy, to jeszcze zaliczył wycieczkę na tamten świat. Tak go pokarało, że nawet nie można już mu pojechać za to z odczuciem satysfakcji….

 4. Wolfman 02.03.2021 21:35

  @BANDZIORkaq
  Oni tak to tak nazywają. Dlatego napisałem jak wezmą prawdziwą na moich oczach publicznie. Inaczej mogą sobie to wszystko w rzyć wsadzić. Cały czas mówię, że rząd ma być przykładem dla społeczeństwa. A to co robią powinno być dla nas widoczne i monitorowane 24 godziny na dobę 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.