Ukraińscy dyrektorzy będą zatrudniani w polskich szkołach

Opublikowano: 25.05.2022 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1397

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek „wyszedł naprzeciw oczekiwaniom” i zezwolił na zatrudnianie ukraińskich dyrektorów w szkołach funkcjonujących w naszym kraju. Dodał przy tej okazji, że wielu ukraińskich uchodźców będzie kontynuować naukę w polskich placówkach również w kolejnym roku szkolnym.

W trakcie wczorajszej konferencji prasowej wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker ogłosił rozwiązania przeznaczone dla Ukraińców, którzy „planują zostać w Polsce na dłużej”. Będą mogli oni więc korzystać między innymi z opłacanych przez państwo szkoleń z języka polskiego.

Szef resortu edukacji i nauki odniósł się natomiast do kwestii ukraińskich uchodźców uczących się obecnie w polskich szkołach. Chwalił zresztą samego siebie, bo „wypracowany dotychczas system” miał pozwolić na przyjęcie 200 tys. młodych Ukraińców.

Przyjęte dotychczas rozwiązania mają zresztą zostać przedłużone na kolejny rok szkolny, bo wielu ukraińskich uczniów ma pozostać w naszym kraju. Co więcej, obecność Ukraińców w polskich szkołach zostanie jeszcze bardziej rozszerzona.

Nowe rozwiązania przyjęte przez rząd pozwolą bowiem na zatrudnianie ukraińskich obywateli piastujących dotychczas stanowiska dyrektorów szkół. Czarnek stwierdził, że w ten sposób „wyszedł naprzeciw oczekiwaniom”, lecz nie sprecyzował dokładnie czyim.

Jak można przeczytać w relacji Polskiej Agencji Prasowej, dyrektorzy szkół z Ukrainy zainteresowani objęciem polskich placówek nie będą wyłaniani w konkursach, które są przeprowadzane w uzgodnieniu z organem nadzoru pedagogicznego.

Na podstawie: Samorzad.pap.pl
Źródło: Autonom.pl

15

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. shkshk 25.05.2022 13:48

  Już widzę przed każdą lekcją śpiewanie hymnu narodowego “baćko nasz bandera…”

 2. MasaKalambura 25.05.2022 15:04

  W przepowiedniach Nostradamusa jest trzech antychrystów.

  1. PAU NAY LORON – Napoleon 19 wiek
  2. HISTER – Hitler – 20 wiek
  3. Ten ostatni MABUS – na nasze czasy by się nadał – wiek 21

  Dla większości europejczyków Napoleon Bonaparte jest jak Hitler z 19 wieku? A my bezwstydnie wzywamy go w hymnie narodowym od 100 lat.

 3. sga 25.05.2022 16:31

  ja bym chcial, zeby rzad wyszedl naprzeciw oczekiwaniom polakow i zatrudnial tylko polakow do rzadzenia 😀
  polakow, nie obywateli polskich.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.