Ukrainiec przygotowywał zamach w Puławach

Opublikowano: 11.12.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1920

W ubiegłym tygodniu Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała ukraińskiego obywatela Maksyma S., podejrzewanego o planowanie zamachu terrorystycznego w Puławach. Mężczyzna miał nie tylko rozpocząć przygotowania do detonacji ładunku wybuchowego, ale nawiązał ponadto kontakt z islamskimi radykałami z Tadżykistanu, samemu przechodząc wcześniej na islam.

Dopiero wczoraj informację o aresztowaniu ukraińskiego imigranta podano do publicznej wiadomości, choć ABW dokonała zatrzymania 4 grudnia. Wiadomo już, że Maksym S. trafił przed oblicze Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej, który postawił mu przede wszystkim zarzut przygotowywania zamachu terrorystycznego.

Ukrainiec miał planować atak na terenie centrum handlowego w Puławach. Jego plany obejmowały wykorzystanie samochodu-pułapki, który zostałby umiejscowiony właśnie przed takim obiektem. Auto miało być wypełnione materiałami wybuchowymi, albo paliwem, zaś sam podejrzany zadeklarował, że w ten sposób chciał zabić jak największą ilość osób.

Maksym S. zaczął swoje przygotowania próbując zdobyć broń i pieniądze. Najprawdopodobniej między innymi w tym celu nawiązał kontakt z radykalnymi muzułmanami z Tadżykistanu, lecz nie wiadomo jeszcze czy również oni znajdują się obecnie na terytorium naszego kraju. Sam Ukrainiec miał jednak przyznać się jednocześnie, że przed planowaniem zamachu przeszedł na islam.

Kolejnym z zarzutów stawianych obywatelowi Ukrainy jest następne „przestępstwo o charakterze terrorystycznym”, jakim według polskiego prawa jest używanie gróźb wobec innych osób. Maksym S. zapowiadał bowiem pobicia osób uznanych przez siebie za „niewiernych”.

Na podstawie: WP.pl, TVP.info
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Cosmo 11.12.2019 12:33

    Kolejny Brunon Kwiecień. Ciekawe czy tak samo jak on popełni samobójstwo tuż przed wyjściem z więzienia.

  2. majkel 11.12.2019 14:52

    “Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej” – ta nazwa powinna być zgłoszona do Księgi Guinessa i mieć podwójny wpis jako najdłuższa i najgłupsza nazwa

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.