Ukrainie grozi głód

Opublikowano: 06.04.2016 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 313

Nawet 300 tysięcy ludzi na Ukrainie zmaga się z problemem braku pożywienia i wymaga pilnej pomocy humanitarnej. 1,5 miliona do tej pory zetknęło się z problemem głodu. To wstrząsające wyniki raportu Światowego Programu Żywnościowego ONZ, największej organizacji humanitarnej.

ONZ planuje udzielić pomocy żywnościowej 270 tysiącom obywateli Ukrainy jeszcze w pierwszej połowie 2016 roku. Warto zaznaczyć, że od początku konfliktu tj. od 2014 roku agenda ONZ dostarczyła żywność ponad 500 tysiącom potrzebujących. Ukraina jest jedynym krajem europejskim, który zwrócił się o pomoc w dostarczaniu żywności i ją otrzymał. Poza tym zmagającym się z brakiem pożywienia ludziom pomoc humanitarną świadczy sama Ukraina oraz Rosja, która kieruje ją jednak tylko na tereny wschodniej Ukrainy (regiony Doniecka i Ługańska).

Oczywiście pierwszoplanową przyczyną tej dramatycznej sytuacji jest wojna na terytorium Ukrainy. Jednak równie ważną jest to, że choć ponad połowa ziem ukraińskich jest ziemiami uprawnymi, to po odzyskaniu przez Ukrainę niepodległości w ’91 roku sektor rolniczy wyraźnie podupadł. I choć wzrost PKB na początku XXI wieku zrekompensował te straty, to kolejny kryzys w 2008 roku ponownie bardzo mocno odbił się na rolnictwie, które praktycznie utraciło zdolność wyżywienia społeczeństwa.

Agendy ONZ uprzedzają, że problem głodu może na Ukrainie zaostrzyć się w najbliższym czasie.

Autorstwo: MW
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MvS
Użytkownik
MvS

Świat stoi na głowie. Ukraina dzierżawi (lub miała wydzierżawić ) Chinom 1 mln ha ziemi uprawnej. Co oznacza ni mniej ni więcej, że jest tej ziemi nadmiar. Trzeba zaznaczyć, że na Ukrainie są świetne ziemie uprawne- czarnoziemy. Dzieki temu Rzeczypospolita w XVI XVII wieku była najwiekszym producentem i eksportem pszenicy w Europie- dosłownie żywiła kontynent. A teraz czytam, że grozi im głód. Albo jest to kaczka dziennikarska albo rzeczywiscie gospodarka i ekonomia naszego sąsiada leży i kwiczy jak za czasów Józka Stalina. Tylko wtedy był terror i planowane ludobójstwo a dzisiaj zdaje się wolność jest ???

emigrant001
Użytkownik
emigrant001

Ukraina to nie państwo tylko związek oligarchów.

zefirr
Użytkownik
zefirr

Nie Stalin wywołał Wielki Głód tylko ci co zrobili z tego wydarzenia argument przeciwko Stalinowi za to że ich gonił do Palestyny i dalej do Ameryki albo ubijał na miejscu. Jeśli już to głód spowodował wróg Stalina żyd komunista Kaganowicz i nie “na Ukrainie” tylko klęska głodu wystąpiła w kilku regionach Rosji, tych zamieszkałych głównie przez Rosjan. Za to właśnie Stalin ich wieszał.
Ukraińcy pewnie szczęśliwi że Majdan zorganizowała im Nudelman znana jako Nuland z Departamentu Stanu USA, ożeniona z wnukiem Łazara Kaganowicza.
“Domokrację” urządzają na świecie te same żydowskie rody które zrobiły Rewolucję Październikową i mordowały Słowian a wcześniej Rewolucję Francuską. Tak więc bez propagandy knesetu poproszę.

lboo
Użytkownik
lboo

@zefirr: O Nuland i Kaganowiczu nie słyszałem. Jaki ten świat wielkiej polityki mały.

MvS
Użytkownik
MvS

Oczywiście, przepraszam, skrót myślowy. Zamierzony co prawda ale jednak skrót.
Cała ta sytuacja pokazuje dobitnie jak bardzo oderwany od normalnej, opartej na gospodarowaniu a nie rabowaniu i lichwie ekonomii jest system finasowy w tak zwanych cywilizowanych krajach. Dlaczego Ukraina miałaby dzierżawić ziemię gdyby nie miała wielkiej dziury w budżecie spowodowanej przez działalność oligarchii i spekulantów pokroju MFW.

Dontoh
Użytkownik
Dontoh

@MvS Polska zywiła kontynent… było to ok 5% produkcji pszenicy w europie