Ukraińcy wybiorą nam rząd?

Opublikowano: 18.02.2024 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 903

Za chwilę miną dwa lata od otwarcia granicy przez rząd PiS i masowego napływu do Polski Ukraińców po wznowieniu wojny ukraińsko-rosyjskiej. Początkowo większość mieszkańców naszego kraju przyjęła Ukraińców z otwartymi ramionami, a parlament błyskawicznie przegłosował ustawę nadającą ludności ukraińskiej specjalny status. Nie był to, wbrew informacjom medialnym, status uchodźcy, taki jaki nadawano i nadaje się nadal niektórym cudzoziemcom przybywającym do Polski. Minione dwa lata spowodowały, że z jednej strony, wielu Polaków przywykło do obecności Ukraińców na naszym terytorium, czy też szeroko obecnych szyldów i napisów w języku przybyszów ze Wschodu. Jednak oprócz tego pojawiają się postulaty nadania Ukraińcom praw wyborczych, choćby w wyborach samorządowych. Powstaje pytanie, czy dalsza obecność Ukraińcom na terytorium Polski nie doprowadzi do nadania im praw politycznych, czy wręcz obywatelstwa. Doszłoby tym samym do powtórzenia sytuacji rodem z II Rzeczypospolitej, gdzie znaczący odsetek ludności stanowiły mniejszości narodowe. Niejednorodność etniczna II RP skończyła się napięciami na tle narodowościowym — czego najbardziej tragicznym efektem było ludobójstwo na Wołyniu. O zagrożeniach płynących z postępującej, cichej ukrainizacji Polski oraz o tym, czy Ukraińcy już niedługo będą wybierać władze miast, czy nawet polski parlament usłyszycie Państwo w kolejnym odcinku cyklu „Dokąd Zmierzamy?”. Gościem Kamila Klimczaka będzie poseł na Sejm RP Andrzej Zapałowski.

Źródło: YouTube.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. rozrabiaka 19.02.2024 00:46

    “…czego najbardziej tragicznym efektem było ludobójstwo na Wołyniu” m.in:
    “Wbicie w czoło gwoździa i pozostawienie kartki w języku ukraińskim treści ; „On mnie chlebem karmił, a ja jego za to zabiłem”.

    “Wyjmowanie płodu ciężarnej kobiecie i wraz z wnętrznościami rozwieszanie go na krzakach”

    “Obcięcie matce piersi i dziecku nóżki, a krwią napisanie na ścianie w języku ukraińskim: „Śmierć Lachom!”.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.