Ukraińcy uzasadniają wojną łamanie polskich przepisów drogowych

Opublikowano: 10.09.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1333

Pod koniec sierpnia policjanci z drogówki w powiecie hrubieszowskim w województwie lubelskim przeprowadzili masowe kontrole kierowców. Wśród sprawdzonych przez nich osób znalazło się kilku obywateli Ukrainy, według „Kroniki Tygodnia” uzasadniających łamanie polskich przepisów drogowych trwającą w ich kraju wojną.

Wydawany w Zamościu lokalny tygodnik informuje, że 26 sierpnia policjanci z hrubieszowskiej drogówki przeprowadzili łącznie 789 kontroli trzeźwości, którymi poddano kierowców poruszających się po drogach powiatu. Trzy dni później funkcjonariusze zajęli się natomiast problemem przekraczania prędkości na lokalnych trasach.

„Kronika Tygodnia” podaje bowiem, że w ostatnim czasie dużym problemem w obszarze przygranicznym stała się brawurowa jazda ukraińskich kierowców. Mają oni poruszać się szybkimi i drogimi autami, dlatego policjanci 29 sierpnia i 1 września zatrzymali łącznie pięciu Ukraińców przekraczających prędkość o dziesiątki kilometrów na godzinę.

Funkcjonariusze w rozmowie z pismem zauważają zmianę wśród polskich kierowców, którzy po zmianie taryfikatora kar rzadko łamią w ten sposób przepisy ruchu drogowego. Ukraińcy z kolei „przy zatrzymaniu twierdzą, że u nich trwa wojna i dlatego muszą szybko jeździć”, co skutkuje utratą przez nich praw jazdy.

Na podstawie: KronikaTygodnia.pl
Źródło: Autonom.pl

24

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. agama 10.09.2022 18:58

    tłumaczenie patologii

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.