Ukraińcy rozgoryczeni decyzją IPC ws. paraolimpiady

Opublikowano: 30.09.2023 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1425

Ukraińcy nie są zadowoleni z decyzji Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego (IPC). Tamtejsze władze nie omieszkały dać temu wyraz. Poszło o igrzyska paraolimpijskie 2024 w Paryżu.

Ukraińcy są niezadowoleni z faktu, że w nadchodzących igrzyskach paraolimpijskich będą mogli uczestniczyć Rosjanie – jako pełnoprawni lub neutralni sportowcy. Taką decyzję w piątek podjęło Zgromadzenie Ogólne Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego. Za dopuszczeniem Rosjan do rywalizacji w Paryżu głosowało 74 członków IPC, 65 było przeciw, a 13 wstrzymało się od głosu.

Decyzję tę na platformie „X” skomentował doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak. „Dopuszczenie Rosjan do udziału w igrzyskach paraolimpijskich i młodzieżowych rozgrywkach piłki nożnej, brak wydalenia Rosjan z instytucji i organizacji międzynarodowych, brak wydawania nakazów aresztowania w jakiejkolwiek jurysdykcji urzędników wysokiego szczebla za udział w masowych zbrodniach, zezwolenie międzynarodowym firmom na handel z Rosją – wszystko to po pierwsze, przedłuża wojnę, po drugie, prowokuje Rosję do zwiększenia poziomu masowej przemocy na Ukrainę w celu wywarcia presji na elity światowe i zmuszenia ich do wyrażenia zgody na prawo Rosji do lekceważenia prawa międzynarodowego” – grzmiał.

Igrzyska paraolimpijskie odbędą się w Paryżu w dniach od 28 sierpnia do 8 września 2024 roku. Rywalizacja będzie przebiegała w 22 dyscyplinach pod hasłem „Igrzyska szeroko otwarte”.

Autorstwo: MMC
Na podstawie: „X”, DoRzeczy.pl
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.