Ukraińcy protestują, bo nie chcą opuścić hotelu w Poznaniu

Opublikowano: 19.11.2022 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1604

Ukraińscy uchodźcy przebywający od kilku miesięcy w hotelu Ikar w Poznaniu nie chcą się z niego wyprowadzić. Zorganizowali nawet protest przeciwko wojewodzie, który chce rozmieścić ich w miejscowościach znajdujących się niedaleko stolicy Wielkopolski.

Problem w tym, że Ukraińcy nie zamierzają dojeżdżać stamtąd do pracy, bo przyzwyczaili się już do mieszkania w nowym miejscu.

Zdecydowana większość z 250 ukraińskich obywateli przebywa w hotelu od ośmiu miesięcy, czyli od wybuchu wojny na Ukrainie. Na prośbę Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego mają jednak wyprowadzić się z niego do końca listopada, ponieważ obiekt ma przejść remont.

Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński z Prawa i Sprawiedliwości nie zamierza ich jednak na siłę usamodzielniać. Jego urząd przygotował Ukraińcom nowe miejsca zamieszkania. Znajdują się one jednak w miejscowościach poza Poznaniem, co nie podoba się przybyszom zza wschodniej granicy.

Zorganizowali oni nawet protest przeciwko decyzji podjętej przez wojewodę. W jego trakcie twierdzili, że znaleźli już pracę w Poznaniu, a ich dzieci chodzą tutaj do szkół, dlatego teraz musieliby dojeżdżać do miasta z Obornik, Rogoźnik czy Buka.

Na podstawie: GlosWielkopolski,pl, Poznan.naszemiasto.pl, ePoznan.pl
Źródło: Autonom.pl

21

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Baltazar Bombka 19.11.2022 10:23

    Cóż moi drodzy. Życie to nie je bajka.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.