Ukraińcy próbowali zaatakować protest polskich kierowców

Opublikowano: 11.11.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3887

Ukraińscy kierowcy zostali zatrzymani przez policję, gdy chcieli rozbić protest przedstawicieli polskich firm transportowych. Ponadto grupa Ukraińców przez pewien czas blokowała drogę między Chełmem i Lublinem. W ten sposób zareagowali na postulaty polskich przewoźników, którzy sprzeciwiają się nieuczciwej ich zdaniem konkurencji ze strony ukraińskich przedsiębiorstw.

W poniedziałek po polskiej stronie rozpoczęła się blokada trzech przejść granicznych na polsko-ukraińskiej granicy: Korczowa – Krakowiec, Hrebenne – Rawa Ruska i Dorohusk – Jagodin. Ich uczestnicy domagają się między innymi wprowadzenia pozwoleń na działalność dla ukraińskich kierowców i zakazania wjazdu do Polski przedstawicielom ukraińskich firm założonych już po agresji Rosji na Ukrainę.

Ukraiński minister infrastruktury i rozwoju społeczności lokalnych Ołeksandr Kubrakow w czwartek po rozmowie ze swoim polskim odpowiednikiem, Andrzejem Adamczykiem, wykluczył zaakceptowanie postulatów polskich kierowców. Ambasador Ukrainy Wasyl Zwarycz stwierdził natomiast, że ich protesty są „wspieraniem rosyjskich terrorystów”.

Dzisiaj grupa ukraińskich kierowców stojących na przejściu w Dorohusku opuściła swoje ciężarówki, aby rozbić protest polskiej branży transportowej. Zostali oni ostatecznie powstrzymani przez policję, która zwróciła się jednocześnie do gminy Dorohusk o rozwiązanie protestu. Według „Kuriera Lubelskiego” wójt gminy Dorohusk nie zamierza podjąć takiej decyzji.

Z kolei prezydent Chełma Jakub Banaszek poprosił ukraińskiego konsula Oleha Kutsa o interwencję w sprawie zablokowania przez Ukraińców drogi między Chełmem i Lublinem. Ostatecznie również w tym przypadku doszło do interwencji policjantów.

Tymczasem polska policja „przemyca” ukraińskie ciężarówki obok blokady. Polscy kierowcy są wściekli.

Wideo: Twitter.com, YouTube.com
Na podstawie: Kurierlubelski.pl, Wprost.pl, PolsatNews.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. najzwyklejszy 11.11.2023 17:38

  Co za szmaty ukraińskie, co za chamy, won mi z oczu i z kraju. Żadnego przejścia ani dróg dla nich, niech jeżdżą przez Węgry jeśli te ich przepuszczą. Jak nie droga otwarta na południe i dalej, zakaz wstępu na ziemię polską.

 2. Denisrozrabiaka 11.11.2023 18:46

  To nie prawda, przecież jak to Bosak na ostatnim proteście opowiadał to firmy rosyjskie i bialoruskie stanowią zagrożenie dla firm transportowych polskich

 3. Denisrozrabiaka 11.11.2023 18:48

  Parafrazując cytat z “chłopaki nie płaczą ” – “Z kolei prezydent Chełma Jakub Banaszek poprosił ukraińskiego konsula Oleha Kutsa…” – fajne nazwisko

 4. replikant3d 11.11.2023 18:52

  Całe Ukry. ZERO jakiejkolwiek wdzięczności za pomoc. Tylko ,,wbijanie noża w plecy,, Co za parchy…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.