Pobili Polaków za odmowę „sławienia Ukrainy”

Opublikowano: 26.08.2023 | Kategorie: Prawo, Publikacje WM, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 8733

Grupa młodych Ukraińców, która zamiast walczyć na Ukrainie z Rosjanami o swój kraj, postanowiła uciec ze swej ojczyzny przed wojną na emigrację, postanowiła ukrainizować w Polsce Polaków.

Wczoraj o godzinie 0:57 na Bulwarach Wiślanych w Warszawie 12-osobowa grupa Ukraińców z ukraińskimi flagami, którzy zapewne świętowali w Polsce finansowany z pieniędzy polskich podatników Dzień Niepodległości Ukrainy, podeszła do grupy 8-osobowej polskiej młodzieży w wieku 19-22 lat i zażądała, aby każdy z Polaków po kolei wykrzykiwał banderowski okrzyk „Sława Ukrainie!” (historyczna analogia hitlerowskiego pozdrowienia „Heil Hitler!”).

Na nagraniu słychać, jak jeden z Polaków mówi, że ci Ukraińcy uważają siebie za banderowców.

Polacy odmówili posłuszeństwa ukraińskim „gościom”. „Wówczas rozpoczęło się ich bicie i kopanie. Osiem sobie doznało urazów wielonarządowych, a jedna z nich (student psychologii) przebywa w szpitalu. Przybyła na miejsce tzw. policja, czytaj milicja obywatela Kaczyńskiego, spisała sprawców i zwolniła” – poinformował kanał „Gazeta Stonoga” na „Facebooku”.

Jak widać, policja stanęła po stronie napastników, ponieważ w takiej sytuacji powinna zatrzymać agresorów, aby zapobiec kontynuowaniu ich „działalności” w innych miejscach.

Co na to Ukraińcy? Na razie sprawa jest niezbyt głośna, ale temat jest nośny, więc zapewne wkrótce się to zmieni.

Z komentarzy pod ukraińską informacją o incydencie Ukraińcy wyrażają zaniepokojenie, iż może spaść poparcie Polaków dla Ukrainy, niedowierzanie, a nawet zaprzeczanie i przerzucanie odpowiedzialności z banderowców na rosyjskich prowokatorów.

„Oj, to się dobrze nie skończy” – obawia się użytkownik Carp-Life.

„Niestety nie wszyscy Ukraińcy zachowują się godnie… Dlatego nas hańbią” – stwierdziła mashabitner1968.

„Niestety Polska nie jest krajem, który zachowuje się przyzwoicie” – odpowiedział jej ThorOdinson167.

„To może być prowokacja ze strony Rosjan! Co jest najbardziej prawdopodobne! Przecież rozproszeni ludzie naprawdę chcą podzielić Polaków i Ukraińców, aby Polacy nie pomagali nam w walce z rosyjską inwazją! I w ogóle musieli to być reprezentatywni Rosjanie, którzy nauczyli się kilku ukraińskich słów i ustawili się przed kamerą jako bezwzględni Ukraińcy! Dopóki więc nie będzie oficjalnych informacji — nie ma potrzeby publikować takich filmów, aby uniemożliwić rosyjskim prowokatorom ich wykorzystanie!” – napisał user-ze4zh2uk4e.

„Zbliżają się wybory [w Polsce] i te tematy są szczególnie gorące. I niestety część obywateli Ukrainy w Polsce zachowuje się jak »świnie«!!!” – skwitował Vlad_505.

Autorstwo: Maurycy Hawranek
Na podstawie: Facebook.com, YouTube.com
Źródło: WolneMedia.net

Aktualizacja

Policja poinformowała, że „wylegitymowano łącznie 13 osób, w tym obywateli Gruzji, którzy zostali wskazani jako agresorzy”. „Na miejscu obecna była także karetka pogotowia, nikt nie potrzebował pomocy medycznej. Nikt też nie złożył zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. W związku z filmem, który pojawił się w mediach społecznościowych, obrazującym, że mogło dojść do popełnienia przestępstwa ściganego z urzędu, czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Rejonowa Policji Warszawa I. Do chwili obecnej nikt nie złożył zawiadomienia w tej sprawie”. Więcej informacji o tym, jak Policja i rząd dezinformują społeczeństwo ws. incydentu, znajdziesz TUTAJ.


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

15 komentarzy

 1. MistrzSwojejIstoty 26.08.2023 11:15

  Zorganizowanie tych uroczystości to hańba.I takie będą konsekwencje.

 2. JedynaDroga 26.08.2023 11:36

  Wypad z Polski do swojego banderstanu, podobno duża część Ukrainy została zaminowana – macie szansę się wykazać chłopaki.

  Żebrzą o pieniądze wszędzie, w Krakowie stoją z puszkami przed co drugim Lidlem, na rynku też podchodzą do ludzi i wyciągają łapska. Na portalu olx umieszczone są ogłoszenia gdzie poszukują młodych i energicznych do kolejnych akcji wyłudzania pieniędzy. Mało tego cyklicznie , pod pomnikiem Adama Mickiewicza zbierają się żeby organizować swoje happeningi z flagami, wyciem po ukraińsku, wszystko pod kuratelą patrolu policji. Krótka wymiana zdań z Panem policjantem : ” mamy przecież globalizację ”

  Przyjechać do Polski , żeby rządać od Polaków chwalenia tego quasi-państwa będącego w stanie rozkładu, twór który nie rozpadł się ponieważ jest na kroplówce zachodu.
  Banderowska ideologia trafiła na podatny grunt. Niech wyjadą walczyć za Żeleńskiego , albo Putina na jedno wyjdzie.

  Gdzie są te wszystkie lewicowe instytuty od badań ksenofobicznych, ? Kto stanie w obronie Polaków w ich własnym kraju ? Może niejaki Michnik z domu Szechter.

 3. emigrant001 26.08.2023 12:53

  Jako słudzy narodu ukraińskiego doigracie się wołyńskiego po nowemu.
  Wstyd to bardzo delikatne określenie.

 4. Drnisrozrabiaka 26.08.2023 14:53

  “przerzucanie odpowiedzialności z banderowców na rosyjskich prowokatorów” – czyli prowokatorów nie aresztowali.

 5. Drnisrozrabiaka 26.08.2023 14:55

  Pewnie Ich duma rozpiera jak studentów skatowali. Brawo PiS i młodzieżówka pisu- konfederacja!

 6. MrMruczek 26.08.2023 15:59

  Panowie!
  W każdej nacji znajdziecie podobną ilość bydlaków, dlatego takie sytuacje nie powinny być powodem uogólnień.
  Tam, gdzie pracuję jest zatrudnionych cała masa Ukraińców. Zapewniam, że są to ludzie pod każdym względem bardzo podobni do nas, a ponadto dużą ich część stanowią potomkowie Polaków lub mających Polaka wśród przodków.
  Uważam, że każdy ma prawo bronić swojej ziemi, dlatego popieram wszelkie formy wsparcia jakich udziela Polska naszym sąsiadom, a takie zdarzenia po jednej i drugiej stronie będą miały miejsce, bo sfrustrowanych ludzi o radykalnych poglądach nigdzie nie brakuje (wystarczy poczytać komentarze pod takimi newsami).

 7. JedynaDroga 26.08.2023 16:28

  Świetnie ta bratnia pomoc, taka jednostronna, bez krzty wdzięczności że strony Ukraińskiej. Sprawa Wołynia zmieciona pod dywan, władza RP płaszcząca się przed banderowcami. Otwarcie wrogie akty banderowców wobec Polaków na Ukrainie min. szkoła we Lwowie, pyskowanie i stawianie warunków współpracy Polakom, krytykowanie ich za zamykanie polskiej granicy dla ukrańskiej, syfnej żywności.Miliardy z polskiego budżetu pompowane do tej studni bez dna. Na ulicach Polacy grzebiący po śmietnikach , panienki ukraińskie w salonach piękności. Przeczytaj sobie jak faworyzują Ukraińców min. na uczelniach , o stypendiach, zapomogach itd. Nie widzisz, czy udajesz ?

  Najłatwiej w dyskusji udawać, że nie dostrzega się pewnych faktów. Ten naród nie jest nam przychylny. Przecież nikt Ci nie zabrania im pomagać, ale Polska powinna zadbać o swój narodowy, a nie ukraiński interes. Wujek Sam z USA który ma dostęp do drukarek dolarów niech sypie z rękawa zielonymi, nas na to nie stać.

  Wiedz jedno, kiedy sytuacja będzie już krytyczna jak myślisz ile z tych twoich znajomych z pracy wybierze bronić interesu polskiego, a ile ukraińskiego, to się dotyczy wszystkich Ukraińców przybywających na terytorium Polski. Czy Polacy będę w takiej sytuacji nadstawiać karku tak jak nastawiali za Żydów podczas drugiej wojny światowej ? Co było dalej chyba nie muszę opisywać.

  Nie zapomnij, że mogą Cię okłamywać w żywe oczy, opowiadać piękne historie. Poniżej przykład ” bohaterki ” która uciekła z dziesięciorgiem dzieci z Ukrainy. Kartę Polaka można dostać za friko na ukrainie. To, że ktoś Cię zapewnia i opowiada bajeczki może być próba załatwienia sobie ” świętego spokoju ” zwykła manipulacja. To są cwani ludzie wychowywani w upadłym państwie, gdzie wszystko załatwia się za łapówki, więc musieli sobie jako radzić na ojczystej ziemi, mnie takie historie już nie wzruszają.

  https://gloswielkopolski.pl/szokujace-ustalenia-policji-w-poznaniu-matka-zastepcza-z-ukrainy-bila-i-sprzedawala-dzieci-pedofilom/ar/c1-16995255

  Ukraiński nacjonalizm jest otwarcie wrogi wobec Polaków.
  Ukraińcy są potrzebni Polsce tylko jako siła robocza, nic po za tym.

  W opisywanym artykule doszło do czynnej napaści oraz pobicia obywateli RP na terytorium ich własnego państwa , przy zerowej reakcji policji. Jeżeli takie akty bezczynności nie będą jawnie i głośno potępiane będzie coraz gorzej.

 8. hashi 26.08.2023 17:03

  Od początku wojny ostrzegałem że te 10 mln wpuszczonych bez żadnej kontroli przesiedleńców zrobi nam Wołyń 2.0 . Zagrożeniem nie jest garstka chłopa która przeciera się przez płot na Białorusi bo jedzie za Odre. Prawdziwe zagrożenie i tykająca bomba jest we wszystkich dużych miastach. Akcja rozpocznie się kiedy wojna się zakończy i niedobitki banderowców przyjadą do Polin leczyć swoje traumy. Każdego dnia będą mordy z zimną krwią jak w Meksyku. Tak POPiS zniszczył ten kraj a wy dalej na nich głosujecie kupieni za parę szekli. Mieszkam w małym mieście i mam kontakt z policją, wzrost przestępstw o 600% co weekend burdy i pobicia na imprezowniach. Masa narkotyków przemyconych z Ukrainy, wiele ofiar przedawkowania silnych środków czego nigdy nie było. Regularne kradzieże domów z udziałem ukraińców. Masa przekrętów internetowych na rzekome inwestycje w bitkojna, na jakieś dopłaty do paczek rachunków, na olx spam oszukańczych ofert ukrów. Ostatnio nawet oszustwa na agentów celnych skarbówke i abw. Ukry bezczelnie rządają okupu. A policja wszystko zamiata pod dywan bo takie rozkazy z centrali. Niedługo życie w Kolumbi albo Hondurasie będzie bardziej bezpieczne, no ale przecież to zwykli ludzie co mają Polskie korzenie. A ja powiem tak na te 10 mln wystarczy że przyjechało 1% czyli 100 tys. kryminalistów mafiozów z gangów i karteli i mamy przerąbane. I dlatego był zamach na Szymczyka a ukropolińskim kartelem na Podkarpaciu dowodzi teraz jego brat. PiSiory zniszczyły tą Polskę i nikt mi nie wmówi, że jest inaczej. Wy wszyscy którzy wyzywacie Polaków od ruskich onuc, bo są przeciwni reżimowej propagandzie i ukrainizacji, sami jeszcze będziecie błagać by Putin wjechał tu swoim wojskiem i zrobił porządek z banderowcami.

 9. pikpok 26.08.2023 17:56

  Ci co mieli kasę na Ukrainie, czyli przeważnie różne cwaniaki, uciekli z Upadliny. Reszta albo dalej tam kombinuje, albo została wysłana na front (na organy) przez mafię pasożyda Kołomojskiego. To się nazywa czyszczeniem Ukrainy z Ukraińców.

 10. Drnisrozrabiaka 26.08.2023 21:14

  Tak na chłodno sobie pomyślałem, że to może być prowokacja. Przecież żołnierze amerykańscy nie odpowiadają tutaj przed nikim, przysłali nam takich co mówili po ukraińsku.

 11. JedynaDroga 26.08.2023 22:46

  Film wywołał poruszenie wśród internautów. Jak podawano, napastnikami byli młodzi Ukraińcy, a jeden z Polaków w wyniku pobicia miał trafić do szpitala.

  W sobotę oficjalny komunikat w tej sprawie wydała Komenda Stołeczna Policji. Potwierdza, że doszło do jakiegoś incydentu i że wylegitymowano m.in. Gruzinów. Policja twierdzi jednak, że wśród agresorów nie było Ukraińców.

  „Kilka minut po telefonicznym zgłoszeniu dotyczącym agresywnej grupy mężczyzn na miejscu zdarzenia pojawili się policjanci. Wylegitymowano łącznie 13 osób, w tym obywateli Gruzji, którzy zostali wskazani jako agresorzy. Wśród legitymowanych nie było osób narodowości ukraińskiej. Na miejscu obecna była także karetka pogotowia, nikt nie potrzebował pomocy medycznej. Nikt też nie złożył zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa” – czytamy w policyjnym komunikacie.”

  Źródło :

  https://kresy.pl/wydarzenia/polacy-pobici-w-warszawie-bo-nie-chcieli-krzyczec-slawa-ukrajini-policja-komentuje-video/

  Gruzini z ukraińską flagą próbowali siłą wymusić na Polakach okrzyki ” Chwała Ukrainie “. Byłeś blisko Drnisrozrabiaka. Niedługo usłyszymy, że była to prowokacja Rosjan.

 12. Admin WM 27.08.2023 07:06

  Ważne jest nie to, co podała policja, ale czego NIE PODAŁA. Podała informację o obywatelach Gruzji wśród wylegitymowanej grupy 13 osób, ale nie podała jakiej narodowości byli (mogli to być Ukraińcy z Gruzji), ilu było owych „Gruzinów” oraz jakiego obywatelstwa i narodowości były pozostałe osoby z grupy napastników. Na uwagę zwraca fakt, że rzekomi „etniczni Gruzini” mówili po ukraińsku. Odwracają uwagę od Ukraińców (możliwe, że zdecydowana większość grupy) i oczerniają Gruzinów (mogła to być jedna lub dwie osoby z Gruzji, niekoniecznie Gruzini).

 13. kufel10 27.08.2023 13:45

  Zwróćcie uwagę na tych tłuściutkich potomków husarii i powstańców – przodkowie się w grobach przewracają. Kości i sadełko, w dłoniach pół dnia telefon, chowane na parówkach z bimbonki, zero sportu, zero wiedzy historycznej, to jak się toto miało bronić? Pewnie krzyczeli “POWIEM PANI” 🙂 Wstyd !!!

 14. Venom 27.08.2023 18:55

  .

 15. AlbertW41 28.08.2023 01:34

  Mozna jednym dzialaniem rzadu ukrucic takie zachownie do zera. Wylapac tych ktorzy brali udzial lub sie temu przygladali i deportowac na Ukraine. Powiadomic miejscowych Ukraincow o dostarczeniu rekrutow chetnych do walki na najgorszym teraz froncie poludniowym. Powiedziec ze sa krewcy, chetni do walki a brakuje im tylko dobrego dowodztwa i uzbrojenia. Jestem pewnien ze Zeleski bylby bardzo zadowolony z dzialanosci polskiego rzadu, PiS zyskalby pare glosow ze jednak walczy o dobre imie Polski na swiecie. Nie rozumiem jak mozna sobie pozwolic aby dostac w rylo na wlasnym podworku, gdzie kibice Legi ktorzy tak patriotycznie wyrazaja sie na meczach, a teraz jak ich potrzeba to ich nie ma. Wstyd dla Polski, Polakow, rzadu i dla nas wszystkich. Powiem wiecej hanba!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.