Ukraińcy nie chcą już pracować za najniższe stawki

Opublikowano: 23.11.2017 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 725

Napływ imigrantów zza naszej wschodniej granicy zdaniem ekonomistów oraz rządu ma być receptą na brak rąk do pracy, ale zdaniem wielu ekspertów tak naprawdę przyczynił się do tego, iż pensje Polaków nie rosną tak szybko jak powinny. Okazuje się jednak, że Ukraińcy nie chcą już pracować za najniższe stawki na rynku pracy, zaś co piąty z nich chce zarabiać już na starcie blisko pięć tysięcy złotych na rękę.

Agencja Upper Job postanowiła przeprowadzić sondaż wśród ukraińskich imigrantów, którzy już znajdują się na terytorium naszego kraju. Z badania wynika, że blisko 56 proc. ankietowanych oczekuje wynagrodzenia w przedziale od trzech do pięciu tysięcy złotych na rękę, 23 proc. zaakceptowałoby pensję poniżej trzech tysięcy złotych, natomiast blisko 19 proc. już na początku swojej pracy chciałoby otrzymywać powyżej pięciu tysięcy.

Przedstawiciele agencji zatrudnienia, komentując wyniki sondy dla portalu Forsal.pl, zauważają, iż oczekiwania płacowe Ukraińców są wygórowane jeśli weźmie się pod uwagę średnie wynagrodzenie krajowe, które oscyluje wokół trzech tysięcy złotych otrzymywanych na rękę. Specjaliści zauważają przy tym, że imigranci ze Wschodu przyjeżdżają do naszego kraju głównie w celach zarobkowych, dlatego najprawdopodobniej są gotowi pracować więcej niż 40 godzin tygodniowo.

Szefowa Upper Job Iwona Załuska uważa natomiast, że oczekiwania Ukraińców są związane z faktem, iż na polskim rynku pracy ogółem pracownicy domagają się coraz wyższych pensji, a ponadto polscy pracodawcy zaczynają doceniać umiejętności i doświadczenie ukraińskich pracowników. Dodatkowo Polska przestała być już dla nich jedynym miejscem wyjazdów, ponieważ z powodu zniesienia restrykcji wizowych mogą udać się do pracy do Niemiec.

Na podstawie: Forsal.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Szaman 23.11.2017 10:13

  Nawet Ukraińcy są mądrzejsi niż Polacy.

 2. donkey 23.11.2017 15:49

  Ich praca nie jest warta 5000 netto.

 3. Nestor 23.11.2017 19:44

  Otóż to, nie jest warta. Tak jak pracuje Polak, to nie ma drugiego takiego na świecie.

 4. MasaKalambura 23.11.2017 19:51

  Polacy są tak zadłużeni że ze strachu nawet nie pisną. Niewolnicy.

 5. Szaman 23.11.2017 22:00

  “Ich praca nie jest warta 5000 netto.”

  Podobne dyrdymały mówią pracodawcy Polakom po czym idą po nowego mercedesa do salonu 😛

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.