Ukraińcy będą musieli płacić za planowany poród

Opublikowano: 23.08.2017 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 293

Reforma zdrowia na Ukrainie przewiduje wprowadzenie opłat za planowany poród – donosi ukraińska telewizja TSN. Zgodnie z planem ta usługa od 2019 roku będzie płatna. Za pieniądze rodzącej będzie świadczony „pakiet usług”. Informacji o tym, z czego dokładnie się składa, nie podano.

Kobieta, która nie posiada środków na opłatę porodu, będzie mogła rodzić bezpłatnie, lecz nie zostanie jej przydzielona osobna sala. Poza tym bezpłatny będzie poród złożony. Praca lekarzy w takim przypadku będzie rozliczana jako pilna pomoc, której koszty pokrywa państwo.

Rada Najwyższa Ukrainy na posiedzeniu 8 czerwca w pierwszym czytaniu zatwierdziła reformę służby zdrowia. Wówczas przewodniczący parlamentarnej podkomisji ds. praw człowieka i lider partii „Za życie” Wadim Rabinowicz oznajmił, że deputowani głosujący za nową ustawą „skazali najuboższe warstwy społeczne na Ukrainie na śmierć i wymieranie”.

„Do nas do kraju przyjechali jacyś wariaci, którzy proponują mieszkańcom wsi, aby szukali lekarza rodzinnego na google map. A lekarzom — aby leczyli pacjentów na własny koszt, a potem gdzieś jechali i domagali się zwrotu pieniędzy od Ministerstwa Zdrowia. Co to jest, czy nie żyjemy we własnym kraju, nie wiemy realnie, jak wszystko oddaje się swoim i nic — obcym?” — cytuje go Apostrof.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
rumcajs
Użytkownik
rumcajs

Chcieli “pomoc” sorosa, i jankesów…. Teraz maja “dobrobyt” serwowany przez usa krajom zaleznym, lub okupowanym….