Ukraina zaatakowała Białoruś rakietami

Opublikowano: 03.07.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1886

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka poinformował w sobotę, że Ukraina próbowała uderzyć w obiekty wojskowe na terytorium Białorusi, ale wszystkie jej pociski zostały przechwycone, podała państwowa agencja informacyjna Pasa.

Łukaszenka, który nie przedstawił dowodów na poparcie tego twierdzenia, powiedział, że Białoruś nie chce wojny z Ukrainą, ale będzie walczyć, jeśli jej własne terytorium zostanie zaatakowane. Ukraińskie wojsko nie skomentowało tej wypowiedzi.

„Prowokują nas. Muszę wam powiedzieć, że trzy dni temu, może nieco więcej, podjęto próbę uderzenia na obiekty wojskowe na terytorium Białorusi z terytorium Ukrainy” – cytuje Łukaszenkę Pasa. „Ale, dzięki Bogu, systemy przeciwlotnicze Pantsir zdołały przechwycić wszystkie pociski wystrzelone przez ukraińskie siły zbrojne”.

Łukaszenka powiedział, że nie ma żołnierzy z Białorusi walczących w tym, co Moskwa nazywa „specjalną operacją wojskową” na Ukrainie.

Białoruś jest bliskim sojusznikiem Rosji i pozwoliła Moskwie na wykorzystanie terytorium Białorusi do wysłania wojsk na Ukrainę 24 lutego.

Opracowanie: Andrzej Kumor
Na podstawie: Reuters
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.