Ukraina wypowiada porozumienia WNP

Opublikowano: 03.09.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1026

Na środowym posiedzeniu ukraiński rząd wypowiedział porozumienie WNP o współpracy w sferze ochrony sanitarnej terytoriów.

Porozumienie o współpracy w sferze ochrony sanitarnej terytoriów państw członkowskich WNP zostało podpisane, by zapobiegać przenoszeniu i rozprzestrzenianiu chorób podlegających obowiązkowi kwarantanny i innych chorób zakaźnych stwarzających szczególne zagrożenie dla mieszkańców państw będących stronami porozumieniami. „(Rząd postanawia – red.) wyjść z porozumienia o współpracy w sferze ochrony sanitarnej terytoriów państw członkowskich Wspólnoty Niepodległych Państw, zawartego 31 maja 2001 roku w Mińsku” – czytamy w rozporządzeniu rządowym.

Ukraina wypowiedziała też porozumienie o współpracy w dziedzinie weterynarii. Porozumienie o współpracy w dziedzinie weterynarii zostało podpisane przez państwa członkowskie WNP 12 marca 1993 roku w Moskwie. Zgodnie z porozumieniem strony zobowiązują się współpracować w sferze weterynarii i podejmować konieczne kroki w celu uniknięcia rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych zwierząt w czasie tranzytu wszystkich rodzajów ładunków podlegających nadzorowi weterynaryjnemu. „(Rząd postanawia – red.) wypowiedzieć porozumienie o współpracy w sferze weterynarii, zawarte 12 marca 1993 roku w Moskwie” – czytamy w rozporządzeniu rządu.

Ponadto gabinet ministrów wypowiedział porozumienie o utworzeniu Rady Koordynacyjnej ds. kwarantanny roślin państw członkowskich WNP. To ostatnie zostało zawarte w celu stworzeniu warunków sprzyjających prowadzeniu jednolitej polityki w dziedzinie stosowania wymogów kwarantanny i środków fitosanitarnych.

Wcześniej Ukraina w trybie jednostronnym zawiesiła obowiązywanie szeregu porozumień i układów z Rosją i WNP. 1 kwietnia 2019 roku przestał obowiązywać układ o przyjaźni i partnerstwie między Rosją i Ukrainą.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.