Ukraina – wolno chwalić nazizm i przestępców wojennych

Opublikowano: 04.06.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1064

Ukraiński parlament znowu zrobił wszystko, by Ukraina była kojarzona z państwem łaskawym wobec nazizmu.

Deputowany Maksym Burzański z partii prezydenta Zełenskiego „Sługa Narodu” był inicjatorem projektu ustawy zakazującej legalizacji nazizmu. Pełna nazwa projektu brzmiała: „O zakazie heroizacji przestępców wojennych i legalizacji nazizmu”.

„Zaznaczamy, że propaganda NSDAP, organizacji SS (włączając pododdziały Waffen-SS), Gestapo, SD i SA, które zostały uznane za organizacje przestępcze przez Trybunał Norymberski, zaprzeczanie faktom prześladowania i masowej likwidacji Żydów i Romów w czasie II wojny światowej (Holocaustu), w wielu krajach Europy jest uznawane za przestępstwo. Biorąc pod uwagę wyżej napisane, proponuje się wnieść szereg poprawek do ukraińskiego prawa w celu przeciwdziałania rehabilitacji wizerunku organizacji, uznanych za przestępcze przez Trybunał Norymberski i osób, które na całym świecie uznawane są za przestępcami wojennymi”, czytamy w komentarzu do projektu. Jego przyjęcie z pewnością pomogłoby Ukrainie udowodnić, że przychylny klimat dla nazistowskich organizacji i demonstracji był tylko pomyłką. Ale nie udało się.

Projekt dokumentu nr 2797 został większością głosów odrzucony. Wcześniej komisja parlamentarna polityki prawnej rekomendowała przyjęcie przez Radę Najwyższą projektu.

„Za” projektem zagłosowało 55 deputowanych. To o 71 głosów za mało, by projekt przeszedł.

Co gorsza, podczas dyskusji nad projektem deputowana z nacjonalistycznej partii „Swoboda” powiedziała, że żołnierze SS to bohaterowie. Jej słowa wywołały oburzenie. Poseł z opozycyjnej partii „Za życie” powiedział, że jej wystąpienie będzie przetłumaczone na angielski i rozesłane do wszystkich deputowanych Europarlamentu. OWBE, do amerykańskiego Komitetu Żydowskiego i do parlamentów całego świata.

Niedawny marsz przez centrum Kijowa ku czci dywizji SS-Galizien wywołał oburzenie na świecie. Prokuratura w Kijowie wszczęła śledztwo w tej sprawie. Można jednak oczekiwać, że po odrzuceniu wspomnianego projektu raczej zostanie ono umorzone.

Reputacja Ukrainy leży w gruzach.

Autorstwo: Maciej Wiśniowski
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o